Proplan Kaşıntı / Somon Alerjisi?

caitlyn

kedime bi süre proplan somonlu kısır yedirmiştim ve o zamandan beri bi kaşıntı fazla yalanması vardı, kullanırken mamadan olabileceği aklıma gelmemişti. bi süredir başka mama kullanıyorum kaşıntı yalanma azaldı. bunu yaşayan var mı ya da somona hassasiyeti olan kedisi olan? veteriner başka şeylerden de olabilir demişti ama henüz kontrole götüremedim, bana mamadan gibi geliyor

17 CEVAP

Palyaco

Ben glutenli hiçbir mamayi tavsiye etmiyorum glutensiz kullanin lütfen

caitlyn

palyaco
evet, zaten proplan vb mamalar bi daha kullanmayı düşünmüyorum ama hiç böyle bir şey yaşamamıştım, somondan olabilir mi diye merk ediyorum

Palyaco

Balık yaramamış olabilir saten balıklı mamalar çiftlik baligi glutende kabiz yapar o yüzden gluten almayin

simbakedi

gluten kediye zarar vermez, kedinin gluten alerjisi varsa ancak zarar verir. kedinize mama yaramamış olabilir çünkü mamayı değiştirdiğinizde bu sorunlar geçmiş. direkt sorun somondur demeyin bence, mamanın içindeki yumurtaya ya da onun gibi ufak bir şeye de alerjisi olabilir kedinizin. somonlu başka bir mamayı da deneyin derim, belki ödül maması bile olabilir. aynı sorunlar olursa büyük ihtimalle somondur sorunu

Peri_cann

aynı sorun bizde de var, veteriner alerjik olduğunu söyledi ama somon alerjisi mi bilmiyorum. Somon kokusu az olduğu için tercih ediyordum ona alerjisi olabileceği hiç aklıma gelmedi ben de bir süre proplanın ayni mamasini kullandim şimdi felicia'nın hipoalerjenik somonlusunu kullanıyorum ama kaşıntısı geçmedi bu yüzden bu paketten sonra başka mamaya geçmeyi düşünüyorum. Kedimin kaşıntısına sadece veteriner markası HA'nın hipolaerjenik maması iyi gelmisti ama asırı pahalı sadece bir kez alabildim. Peki siz şuan hangi mamayı kullaniyorsunuz? Belki onu denerim ben de

caitlyn

peri_cann
kedimin kilo vermesi lazım o yüzden ben diyet mamalara yöneliyorum. şuan brit care kısır ve diyet olanı kullanıyorum, onun da üstünde hipoalerjenik formül yazıyor. mama güzel aslında da kakası arada cıvıklaşıyor hala(çoğu kişide de ishal yapıyormuş biliyosunuzdur belki) o yüzden şuan nd, sanabelleye light olanlara bakıyorum ama somonlu şeyleri almayı düşünmüyorum denemek için. ama kaşıntısı şuan baya azaldı ayrıca eskiden kaşırken deli gibi kaşıyordu şuan çok iyi

caitlyn

peri_can
bendeki brit care bitince bunlardan birine geçebilirim, kakasını cıvıklaştırması dışında bence kedime çok iyi geldi ama değiştiricem mecbur, benzer özellikte mama arıyorum

kedibabasi66

caitlyn, mamanın skt'sını hatırlıyor musunuz? Sorunlu çıkan mama olabilir mi?

caitlyn

kedibabası
somon içeren başka şeyler verdiğimde de çok kaşındığını gördüm o yüzden somonla ilgili bi sıkıntı var diye düşünüyorum

caitlyn

peri_cann
kedimin kilo vermesi lazım o yüzden ben diyet mamalara yöneliyorum. şuan brit care kısır ve diyet olanı kullanıyorum, onun da üstünde hipoalerjenik formül yazıyor. mama güzel aslında da kakası arada cıvıklaşıyor hala(çoğu kişide de ishal yapıyormuş biliyosunuzdur belki) o yüzden şuan nd, sanabelleye light olanlara bakıyorum ama somonlu şeyleri almayı düşünmüyorum denemek için. ama kaşıntısı şuan baya azaldı ayrıca eskiden kaşırken deli gibi kaşıyordu şuan çok iyi

caitlyn

peri_cann
kedimin kilo vermesi lazım o yüzden ben diyet mamalara yöneliyorum. şuan brit care kısır ve diyet olanı kullanıyorum, onun da üstünde hipoalerjenik formül yazıyor. mama güzel aslında da kakası arada cıvıklaşıyor hala(çoğu kişide de ishal yapıyormuş biliyosunuzdur belki) o yüzden şuan nd, sanabelleye light olanlara bakıyorum ama somonlu şeyleri almayı düşünmüyorum denemek için. ama kaşıntısı şuan baya azaldı ayrıca eskiden kaşırken deli gibi kaşıyordu şuan çok iyi

caitlyn

peri_cann
kedimin kilo vermesi lazım o yüzden ben diyet mamalara yöneliyorum. şuan brit care kısır ve diyet olanı kullanıyorum, onun da üstünde hipoalerjenik formül yazıyor. mama güzel aslında da kakası arada cıvıklaşıyor hala(çoğu kişide de ishal yapıyormuş biliyosunuzdur belki) o yüzden şuan nd, sanabelleye light olanlara bakıyorum ama somonlu şeyleri almayı düşünmüyorum denemek için. ama kaşıntısı şuan baya azaldı ayrıca eskiden kaşırken deli gibi kaşıyordu şuan çok iyi

caitlyn

peri_cann
kedimin kilo vermesi lazım o yüzden ben diyet mamalara yöneliyorum. şuan brit care kısır ve diyet olanı kullanıyorum, onun da üstünde hipoalerjenik formül yazıyor. mama güzel aslında da kakası arada cıvıklaşıyor hala(çoğu kişide de ishal yapıyormuş biliyosunuzdur belki) o yüzden şuan nd, sanabelleye light olanlara bakıyorum ama somonlu şeyleri almayı düşünmüyorum denemek için. ama kaşıntısı şuan baya azaldı ayrıca eskiden kaşırken deli gibi kaşıyordu şuan çok iyi

caitlyn

ay site gene bozuldu mesajımı ya on kere gönderiyor ya göndermiyor

caitlyn

ay site gene bozuldu mesajımı ya on kere gönderiyor ya göndermiyor