Kedim Sürekli Tıslıyor ?

Kedime gerçekten çok iyi bakıyorum en kaliteli mamalardan aldım hergün tuvaletini güzelce ayrıntılı temizliyorum güzel kumlar alıyorum yemiyorum yediriyorum her gün oyun oynatıyorum kendini hiç sevdirmiyor sürekli saldırmaya çalışıyor tıslayıp duruyor çok moralim bozuldu çok ilgileniyorum ama bana tıslıyor saldırmaya çalışıyor :( napıcam ben

9 CEVAP

martuyl

aynı soruyu daha once de sordun. ne gibi degisik bi cevap almayi umuyorsun ki surekli aynı seyi sorarak :)

ekmcevap olarak kedi psikolojisiyle ilgilenen veterinerler de var. onlara danisabilirsin kendin bas edemeyecegini dusunuyorsan, hic degilse hayvana daha profesyonel bi el degmis olur.

Warriorsans

Her kedi bir değildir iyi mama verdik diye daha fazla sevgi beklemek saçma zaten elimizden gelenin en iyisiyle bakmalıyız onlara. Psikolojik sorunları olabilir stres yaratacak faktörler olabilir hiçbir şey olmasa bile kendini sevdirmek istemeyen bir kedidir. Bu konularda jackson galaxy YouTube videolarına bakın derim ben ara ara izliyorum çok şey öğreniyorum

Mirabonibon

Daha demin beslediğim sokak kedisi bana aşırı tısladı haliyle korkuyor zarar vereceğimi sanıyor sizinkide muhtemelen öyledir ayrıca aynı soruyu sormuşsunuz veterinere gitseniz çözüm bulunur bir şekilde

martuyl o zaman aynı soruya bidaha cevap verme ;)

Kuzucansu44

Benimki de böyle nasıl ki insanların karakterleri var kedilerin de hepsi sevecen olmuyor maalesef. Benimkini sadece o istediği zaman sevebiliyorum onun dışında çok sevdirmez yazın çok yaklaşmaz ama kışın beraber uyuyoruz

Mirabonibon

Aynı soruya bir sürü paragraf paragraf cevap gelmiş zaten hala ne bekliyorsunuz? İksir falan mı birden bire sizi sevmesini, sevdirmesini falan mı? ayrıca kediler pis mi, kedim nankör gibi kelimeler kullanıp çıkıp burada kedim bana tıslıyor demeniz çokta garip değil kedinize bu şekilde ithamlarda bulunan birisiniz çözümlerini de yazmışlar gerçekten anlamıyorum ne bekliyorsunuz acaba

Mirabonibon

@kuzucansu44 evet her kedinin karakteri farklı ama size olan bakış açısını siz değiştiriyorsunuz aşırı tıslayan, sizden kaçan, kendini sevdirmeyen kedi zaten size hiç güvenmiyor, sevmiyordur. Nasıl ki bir insana kendinizi sevdirebiliyorsanız bir şekilde,
kediler için de aynı mevzu geçerli anlayacağınız sizin davranışlarınız kediyle sürekli vakit geçirmek, oyunlar oynamak, güzel sözler söylemek ona sevdiği şeyleri yedirmek gibi şeyler yaparsanız zaten kedi sizin ona zarar vermeyeceğinizi ve bölgesinin tehdit altında olmadığını anladığında size kendini sevdirir, yanınıza yaklaşır. Yani demek istediğim kedilerde değil kendinizde arayın kusurları.

mrcasper

kızgınlık döneminde olabilir mi eğer değilse bir süre fazla ilgilenmeyin sadece mamasini suyunu koyun kumunu temizleyin canı sıkılınca yaninza gelicektir yavaşça yaklaşın hafifçe konuşun eğer izin verirse başını oksayin her yanınıza geldiğinde sıkıştırmaya çalışmayın kedilerin de karakterle çok farklı olabiliyor bu şekilde alisabilecegini düşünüyorum umarım isinize yarar

Bonares

Gncl