Yurt Dışına Kedi Götürmek İçin Yapılacaklar?

Gmz91910

Kedimi yurtdışına götürmek istiyorum çok maliyeti olduğu söylebiyor

4 CEVAP

Pollythelilly

Suzionline igda bakabilirsiniz.Detaylı bir yazı yazmıştı bu konuda

Anonymus683514

Ben de benimkini götüreceğim öncelikle eğer yoksa pasaportu ve çipi olmak zorunda bunlar 300 400 tl civarı bir şey tutar en fazla. Daha sonra her ülke karma ve kuduz olsun istiyor. Bazı ülkeler kan testi ve sağlık raporu da istiyorlar bunun için götüreceğiniz ülkeye bakmanız lazım.

Mesela benim Danimarka'ya götürme durumum olmuştu (iptal oldu gidemedik) onlar geniş bir kan testi istiyorlar, ben kliniğe sorduğumda zaten onlar biliyordu yapılacak şeyleri.

Yalnız eğer imkanınız varsa ben şöyle bir şey öneririm. Önce kendiniz gidin, kediyi gittikten sonra götürün, birkaç ay. Bu çok zor hatta birçok kişi için imkansız ama ben çok düşünüp taşındım en mantıklı yöntem böyle geldi.

Gmz91910

Ortalama ne kadar tutuyor şimdiden hazırlamak istiyorum ve şartları neler ?

Gmz91910

Çok teşekkür ediyorum