Sizce Kedi Çimi Mi Daha İyi Malt Mı?

buusracikk

Herkese iyi geceler, malum kedim bağırsak ameliyatı olduktan sonra yediği içtiği her şeye daha dikkatliyim dikişleri düşene kadar gastro mama kullanmamız gerekiyormuş yuttuğu toka bağırsak yangısı yaptığı için. Vets plus markanın maltını kullanıyordum fakat kedi çimi de aynı görevi görüyormuş. Sizce malt kullanmaya devam etmeli miyim yoksa çim de yeterli olur mu?

12 CEVAP

sevilay28

Kronik kusma yaşadığımız zaman yaptığım araştırmalar ve sorduğum veterinerler dolayısıyla önerim daima malt kullanmanızdan yana olur 🌼

gece18

Çimi kesinlikle önermiyorum. Genelliklede veterinerlerin yorumları malttan yana oluyor. Çünkü çimi yiyip kusması sağlık olarak hiç iyi değil. Kusuncaya kadar stres oluyorlar.
En iyi klinik maltlarını hatta tabletlerini bile kullanabilirsiniz bunun için.
Sağda solda eşyalar bırakmamaya özen gösterin. Çok dikkatli ve temkinli olun. Peluşlu ipli şeylerle oynatırken yanında olun sonra kaldırın.

Hoddie

Veterinerinize danışın, 2 ürününde görevlerini söyleyeyim.
Malt: kedinin yuttuğu tüyleri yumuşatarak dışkı yolu ile atılmasını sağlar.
Çim: kedinin yuttuğu tüyleri midenin algılamasını sağlar, ve kusarak, öğürme dediğimiz, yöntemle atılmasını sağlar.
Tercih tamamen sizin, Ben her zaman malt paste öneririm. Suana kaar kullanıysanız hiç değiştirmeyin.

Gimlihanim

Aslında en doğru yorumu veterineriniz yapar. Mutlaka danışın ve onun dediğini yapın derim ben. Seçmek bana kalsaydı sanırım malt kullanırdım. Çim kusturacağı için sürekli kusması da kötü olur diye düşünüyorum.

Muezzabalim

Maltdan çok memnunum kedi çimi de aldık ama malt daha etkili geldi benimkilere vets plus anti hairball olmasi lazım maltimiz petlebiden almıştık

caitlyn

böyle bi durumda bence de veterinere sorun ama kendi adıma konuşucam, ben ikisini de kullanıyorum. kedim yıllarca malt yemedi annem çim veriyodu, sonra malta geçip çimi bıraktım çünkü her çim yiyişinde kusuyor. o yüzden arada çim verip düzenli malt vermek bana daha mantıklı geliyor. kedimi daha önce bi kere bile tüy kusmaya çalışırken görmedim

Palyaco

Bizimki yemiyor kedi cimi burda dr natures malt cok tavsiye ederim çok iyi ve lezzetli yiyiyor

buusracikk

Bugüne kadar hiç kusarak tüy çıkarma olmadı hep malt veriyorum normalde dışkıyla atıyorlar. Çimi sordum veterinere ama karın ağrısı olduğunda iyi geleceğini söylemişti o yüzden kararsız kaldım

buusracikk

Vets plus markanın maltını kullanıyorum 1 senedir memnunum dışkıyla atıyorlar tüyleri hiç tüy kusmadılar. Olta, fare, tüylü oyuncaklar almıyorum zaten malum bu ara yaşadığım stresin haddi hesabı yok. Bir yere giderken ve gece uyumadan önce her tarafı kontrol ediyorum yiyebilecekleri veya kendilerine zarar gelecek herhangi bir şey var mı diye artık daha dikkatliyim. Öneriniz için teşekkürler 🥰

Warriorsans

Kedi çimi bizimkilerin sindirimine çok iyi gelmişti, rahatlatmıştı. Ama hiçbir zaman malt kullanmayı bırakmadım. Bence hem kedi çimi hem malt kullanabilirsiniz, böylelikle aklınızda soru işareti de kalmaz. Tabi normalden daha az malt vermeniz yeterli olur.

dilanbulent

Şahsen malt daha mantıklı. Kediler kusarken çok zorlanıyorlar, malt sayesinde hiç kusmuyorlar. Çim ise kusmalarını kolaylaştırıyor, engellemiyor yani.

buusracikk

Maltı da haftada 1 veya 2 kez veriyorum çok değil. Tavsiyeleriniz için teşekkürler