Tuvaletlerini Dışarı Yapıyorlar

Cook

Dün evimize gelen minikler dünden beri 9 kez dışarı yaptılar kaka ve çişlerini.Yaptıkları kakaların ikisini tuvaletlerine koydum.Çiş yaptıkları yerleri sirkeli suyla sildim fakat bi yeri siliyorum gidip başka bi yere yapıyorlar.Tuvalete koydum ikisini de 5 6 kez kazmayı gösterdim kakalarını koklattım ama bana mısın demiyorlar.Ev arkadaşımın odasında kalıyorlardı fakat tartıştık bu konu yüzünden böyle giderse tutamayacağım evde malesef.Çözüm önerisi olan var mı her şeye açığım :(

6 CEVAP

Nhr54

Çok minikler daha sadece aranın ve tuvaletin kapısı açık kalsın siz yemek yiyip su içtikten sonra tuvalete aynı şekilde götürün kazdırın kumu öğrenirler. Bizim koca kız geçen ishal oldu yatağa yaptı sonra alıştı ishali düzeldi baktım devam ediyor yatağa yapmaya alıştı tembel 2 gün tuvalte götürdüm dediğim şekilde düzeldi çok şükür. Sizinkilerde en geç 4-5 gün içinde alışır.

Cook

Malesef 4 5 gün gibi bir sürem yok geçici yuvayım zaten şu an bebeklere.Odadan dışarı salamıyorum kendi kedim olduğu için.Tuvaletlerini hemen ulaşabilecekleri bir yere koydum.Ama hem oda çok yoğun koktuğu için kedim çok huzursuz oldu hem de oda arkadaşım için sorun yaratıyor şu an.Benim odamda kalsalar yatağıma değil gelip ağzıma sıçsalar demem bi şey...

Yasemin26

Benimkilerin biri de aynısını yaptı. Kakasını kuma götürüp koydum gözünün önünde. Bir de kendim çişini yaptırdım kuma. 2 gün tekrarlayinca öğrendi. Tam tuvaletini yaparken yakalayabildiğiniz olursa o anda da kuma taşıyabilirsiniz kediyi o da işe yarıyormuş. Biri alışsa diğerlerinde de ondan görür.

Cook

Kakalarını ben de kuma koydum fakat çişi asla yaptıramıyorum inanılmaz kaçıyolar kumun üstünde 3 4 saniyeden fazla tutamıyorum

Bonares

Gncel

JujuAlkn

Tuvaletlerini kuma koyun zamanla alişirlar tuvalet eğitimleri yoksa tabi eğer varsa yeni geldikleri için kokularını eve işaretliyorlar