Karma Aşısı Sonrası Kusma Ve İshal

seymasss

merhaba kedimi pazar aksamı veterinere görütüp karma asısını yaptırdım bugün salı kustu ve ishal oldu. ayriyetten evimde su an ameliyatlı baska yavru bir kedi var iç dış paraziti yapılı. bu normal bir durum mu karma asıdan sonra?

11 CEVAP

Siyamask

Hekime götürmenizi tavsiye ediyorum. Normal bir durum değil. Başka sebeplerde olabilir. Geçmiş olsun🍀

gece18

Halsizlik normal ama kusma ve ishal normal değil. Benim kedim karma aşı sonrası sabaha kadar kustu bağışıklığı ve değerleri sıfırlandı. Sabahı zor bekledim hemen veterinere götürdüm 6-7 gün yoğun bakımda kaldı günlerce bir şey yiyemedi. Benimkide saklandı sabaha kadar. Saklanması normal değil.

Anonymus985465

Aşıdan önce bir hastalığı (enfeksiyon...) olan, dolayısıyla bağışıklığı düşük olan kedinin, aşıyla bağışıklığı daha da düşüyor.. Hiç vakit kaybetmeden bir hemigram yaptırın
8 yavru kedim karma aşıdan sonra kanlı ishal oldular. Tam bir kabus.
Artık hemogram sonucuna göre aşı konusunda karar veriyor.

seymasss

baska bir veteriner ile görüstüm. karmadan değil de yedigi bir seyden olabilir dedi. simdi gecti koltugun arkasına saklanıyor, cok tedirgin ediyor beni :( veteriner 1 gün gözlemlememi söyledi

seymasss

baska bir veteriner ile görüstüm. karmadan değil de yedigi bir seyden olabilir dedi. simdi gecti koltugun arkasına saklanıyor, cok tedirgin ediyor beni :( veteriner 1 gün gözlemlememi söyledi

aşı dolayısıyla olsa sadece o gün için olur ve ertesi gün hiçbir şeyi kalmaz

Mirabonibon

Veterinerimiz her aşı sonrası kusma, halsizlik falan olur yarına hiçbir şeyi kalmaz derdi

aslihan_e

Her aşı sonrası kusma mı olurmuş? Ben sürüyle kediye karma aşı yaptırdım birinde bile yan etki olmadı. Her aşı sonrası olacak diye bir şey yok yani.

seymasss

her asıdan sonra kusma olur mu dedigimi hatırlamıyorum hanımefendi😀

aslihan_e

Size demedim üst yorumda biri demiş

aslihan_e

Size demedim üst yorumda biri demiş