2 Köpeğim Neden Geceleri Boğusuyor Gibi Ses Çıkarıyor?

Arkadaşlar anlayamadığım şey şu; bu petlebi camiasında tek bir tane bile köpeği olan yok mu ya? Bi soru soruyorum asla yanıt gelmiyor lütfen bana bir akıl verin artık cünkü sinirlerim çok bozulmaya başladı. Ben ilk köpeğim yalnız kalmasın diye ona bir arkadaş edindim. Yeni arkadaşımız erkek ve 4,5 aylık. İlk köpeğim dişi kısır ve 1 yaşında. Başlarda anlaşıyorlardı ama bir süredir gece kavga sesleri duyuyorum. Anlamayadm gerçekten. Yeni arkadaşımız geleli 2 hafta oldu. Halen alışma sürecinde gibiyiz. Ama kafam çok karışık. Neden böyle oluyor bir bilginiz var mı? Ya da bu tarz bi duruma rastlayan? Ne olur yardımcı olun.

5 CEVAP

sivaslim

merhaba. benimde 3 tane köpeğim var anneleri ve 2 tane yavrusu yavru dediğimde 4 aylıklar büyüdüler. anneleri benimle yatıyor. diğer ikisi farklı odadalar. bilirsiniz hayvanlarda belli bir dönemden sonra kardeş anne duygusu bitiyor. işten eve gelince eğer enerjilerini iyi attırmazsam yaramazlıkları kavgaları geceye taşıyor. resmen 2 patilerinin üstüne gelip boks yapıyorlar :) biri oyuncağı alsa diğeri sinirleniyor bağırmaya başlıyor ısırmaya çalışıyor:) bunlar bide doğuştan beraberler. yani demem şuki çok normal ama sizin onlara biraz daha ilgi göstermeniz enerjilerini atmaları gerek. sonraki aldığınız zaten yavru o oyun derdinde diğer köpeğiniz ondan büyük ister istemez biraz daha sakin oluyor yavrunuz sürekli oyun istedikçe kızınız sinirleniyordur. bizdede öyle çünki kızıma yaklaştıkça kızım onlardan kaçıyor

@sivaslim çok teşekkür ederim şu camiada bana ilk kez cevap veren olduğunuz için... köpeklerim yazın bahçede duruyorlar onun için koşuyorlar falan ama benim galiba onları yürüyüşede çıkarmam gerekecek 😊 yine de teşekkür ederim imi rahatlatttınız

sivaslim

rica ederim ne demek. petlebi de kediye nazaran köpek besleyen daha az sanırım. yavrunuzun enerjisi eminimki şuan daha fazla. işten geliyorum parka gidiyoruz onlarla beraber kovalamaç oynuyorum :) yorulunca gecemizde rahat geçiyor

Labrador kırması küçük bir bebiş bizimki. Eğitmenimizle görüştüğümde sert oynuyor olabilirler uyar onları demişti ama sizin dediğiniz de çok makul geldi. Evet petlebide köpek besleyenler az dolayısıyla bilgi bilen kesimde az. Teşekkür ediyorum tekrar ve tekrar(:

Superisi814

Merhaba,
Bazen oyun oynarken birbirleri ile hirlasabiliyorlar.Bazen de gerçekten oyun bir anda kavgaya dönüşebiliyor.Ozellikle daha genç olan oynarken sınır aşmaya başlarsa , diğeri üstünlüğünü hatırlayabilir.
Gözlemleyerek ne zaman iyin ne zaman farklı bir şey anlamaya başlarsınız zaten..