Agresif Davranış

DenizzzzY

15 gün önce sahiplendiğim 2 aylık maltese terrier kırması köpeğim 3-4 gündür çok agresif davranıyor. Dişlerini kaşıması için oyuncak aldık ancak el ve ayaklarımıza saldırıyor. İlk zamanlar acıtacak kadar ısırmıyordu ama son zamanlarda canımızı yakmaya başladı. Henüz profesyonel bir eğitim almak için küçük olduğunu düşünüyorum ama ısırmasının diş kaşınması mı yoksa öfkeden mi kaynaklandığını bazen anlayamıyoruz. Benzer bir sorun yaşayan oldu mu acaba?

5 CEVAP

SelinTuksal

oyun. köpüşünüz büyüyor. dolayısıyla istemsiz acıtıyor canınızı. ayrıca tabii ki de çok küçük eğitim için.

DenizzzzY

Selin Hanım büyüyünce de alışkanlık haline gelmez değil mi? Eğitime göndermek tercihim değil. Mümkün oldukça evde kendim eğitmek istiyorum ama yanlış yapıyorsam profesyonel yardım alayım yaşı gelince

akitalove

Burgu çubukları alın onlari kemirsin üstelik cok da begeniyorlar :) beyaz olanlari onun icin gayet uygun :)

SelinTuksal

Köpüşünüzün zararlı bir alışkanlığı yok zaten. O sadece oyun oynuyor. Bence de göndermeyin profesyonel eğitime. Evde ıssırarak oyun oynamaması gerektiğini şimdiden öğretebilirsiniz köpüş ödülleriyle :)

DenizzzzY

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. O ödüllerden çokça almıştım, deneyeceğim şimdi :)