Köpeğimi Sosyalleştirmede Sorun Yaşıyorum

Ttoprak6

Merhaba arkadaşlar benim 5 aylık dişi bir golden'ım var. Mantar kaptığı için karma aşıları aksadı ve sosyalizasyonunda geç kaldık. Şimdi köpek parkına götürdüğümüzde ortamda çok köpek olması onu korkutuyor arkamıza saklanıyor. Normal parklarda köpek gördüğünde hiç yaklaşmıyor. Ona yaklaşan köpek olursa direkt kaçıyor. Bu konuda tavsiyeleriniz neler? Ev ortamında daha kolay sosyalleşebilir deniyor ama köpeği olan arkadaşımız yok maalesef.

2 CEVAP

Bbgm

Ondan daha küçük veya yaşıtı köpeklerle özellikle çok sosyal güzel tecrübe oluşturabilecek köpeklerle arkadaş olması güzel olur. Bir de karşı cinsten kısır bi arkadaş aynı şekilde daha verimli oluyor. Köpeklerini oynatan insanlarla sosyal mi diye sorarak tanışabilirsiniz genelde çok yardımcı olurlar zTen onlarında işine gelir çünkü köpekler birbirleriyle oynarken çok daha fazla enerji harcıyorlar. :) en kolayı kısır sosyal bir erkek arkadaşla işe koyulmak sonrası geliyor.

petokulu

buraya bir göz atmalısınız