Yavru Kedi

Bahçeme yavru bir kedi yukarıdan düşmüş. Annesi çatıda yavrusu benim bahçemde. Kaç gündür bağırıp duruyor. Çok küçük olduğu için korkuyor benden ve kaçıyor. Sadece sesini duyabiliyorum kendisini gördüğümde yakalasam annesine geri götüreceğim. Kıyamadım kaç gündür bağırıyor ölmesini de istemiyorum. Nasıl kurtarabilirim bu kediyi yardımcı olabilir misiniz? Belediyeyi mi aramam gerekiyor yoksa itfaiye mi? Hangisi yardımcı olur bana? Acil durum lütfen bakın…

11 CEVAP

Anonymus985465

Günlerdir o tavru kedi ne yiyor ne içiyor? Günlerdir aç bir yavru hayatta kalamaz.
Yavru kedi maması ve su koyun. Tabak boşaldıkça tekrar koyun. Zamanla size güvenip yaklaşır.

AsumanAtilgan

Süt vermeyin iç parazit yapar, yaş mama veya ciğer falan verebilirsiniz. Annesini yavrunun yanına getirebilme şansınız yok mu

AsumanAtilgan

Yemek için sık geldiği yere yumuşak bir örtü hatta küçük kartonun içine koyabilirsiniz üşümesin gece diye. Karton kutuya yan yatırınki yavru girebilsin

aslihan_e

Kediler yüksek duvara tırmanabilir ilginç gelememesi. Belki de siz görmeden gelip emziriyordur. Yavruya biraz haşlanmış tavuk suyu küçük tavuk parçaları falan verseniz çok iyi olur. Ya onun için yavru kedi sütü tozu alacaksınız ya marketten laktozsuz süt alacaksınız, normal sütten iyidir. Süt parazit yapmaz, laktozu sindiremedikleri için ishal yapar ve ishal yavru kedileri öldürebilir. Öyle kaçacak kadar büyüdüyse sizin yardımınızla kendini kurtaracak kadar büyüyebilir. Anneleri zaten genelde hemen tekrar hamile kalıp ilgilenmiyor, çoğu 1 ay emziriyor öyle olmaması gerekse de.

AsumanAtilgan

Her ikisini de arayın acilen hatta hayvan severler derneği, polis vs de yardımcı olur ama daha fazla beklemeden arayın, yavrucuk napıyor yalnız üç gündür aç susuz 😩

Bahçeme süt ve su koyuyorum onu ben görmeden içiyor ama annesini arıyor o yüzden kıyamadım

Annesini getiremiyorum yüksek duvar var bahçenin etrafında o yüzden annesi de inemiyor yavrusunu bekliyor kediyi kendime yaklaştırabilsem annesinin yanına ben bırakırım ama bana yaklaşmıyor ve saklanıyor çok üzülüyorum :((

Anonymus985465

Süt ishal yapar. Yavru kedi maması yoksa tavuk göğsü haşlayıp püre halinde verin.
Kediler tırmanma ustasıdırlar. Benim kediler terasın çatısına çıkabiliyorlar. 2 metreden fazla duvara tırmanıyorlar
Duvara bir merdiven koyun. Anne kedi sakat veya ağır hasta değilse merdiven ona destek olur.

Anonymus985465

Bur sepete ip bağlayıp anneye de duvarın öbür tarafına mama bırakırsanız o da aç kalmaz ve diğer yavrularını emzirebilir.

Aç kalmasından değil önüne koyduğumuz mamaları yiyor yine fakat hala daha sesini duyurmaya çalışıyor kaç gündür hep bu şekilde duvarlar çok yüksek annesi aşağı inemiyor sadece yukarıdan bakıyor yavrusuna kavuşmak istiyor benim en çok kıyamadığım konu kaç saattir mahsur kalmış gibi sesini duyurmaya çalışıyor hep yukarı bakıyor çıkmak için çözüm arıyor ben geldiğimde kaçıyor saklanıyor yavrucağım sesi kısıldı saklandığı yerden çıksa da kurtarsam üzülüyorum bu durumuna :(

Anonymus985465

Yavrunun olduğu tarafa bir merdiven koyun. Anne iner yavrusunu alır. Duvarın diğer tarafına da bir merdiven koyun.
Ayrıca itfaiyeye durumu izah edin. İtfaiye çok kedi kurtarıyor.
Yavru kediye tavuk koyun. Mama yerken üstüne battaniye/ ağır örtü atarak takalarsınız