Biri Diğerinin Mamasını Yiyor.

Bbgm

Arkadaşlar kedilerimin birisi diğerininde mamasını yiyor öteki ara ara yavaş yemeyi seviyor diğeri hüpletiveriyor bu arada ben yine veriyorum yemeyene ama hüpleten arkadaş fazla kilo alıyor artık. Şimdi ikiside evde beraber geziyorlar ayırma durumum olamıyor çünkü az yiyen çocuk yesin diye beklersek saatlerce beklememiz gerekir buda odaya kapatır gibi olur çok strese giriyorlar zaten 1 saat bile ayrı kalınca. Sorum şu şimdi herkesi sadece kendi mamasını yemeye nasıl teşfik edebilirim çok yiyen kedim çok kilo almaya başladı obez olacak..

8 CEVAP

Oqrenerde06

teşfik edemezsiniz malesef aynı durum bizdede var.
Öğünlü besleyip ayrı odalarda mama vereceksiniz tek çaresi bu

Bbgm

Peki birisi gidip gelip çok yavaş yiyor ysni karnını doyurması çok uzun sürüyor. Ayrı kaldıklarındada derde düşüyorlar.. Uzun süre ayırmam psikolojik sorun oluşturmaz mı? Kafam çok karışık

Oqrenerde06

Sadece mama yeme zamanlarında ayırın :)

selcanz

Aynı durumdan muzdaribiz 😅 Maalesef bir kedim yavaş yerken diğeri hızlıca yiyor ve diğer kedimin mamasına atlıyor. Mama verdiğiniz zaman başlarında beklemenizi öneririm ya da yavaş yeme kapları oluyor veteriner hekiminize danışarak bu mama kaplarından da alabilirsiniz

selcanz

Ayrıca böyle bir durum varsa mama kabını tamamen doldurup gün boyunca yemeleri yerine acıktıkları sürece mama kaplarına mama koymanız daha iyi olur

Bbgm

Belirttiğim gibi birisi mesela 2 tanr yiyor dolanıyor, 5 dk sonra gelip 3 tane daha yiyor yani yemek için ayırınca çok uzun sürebilir.

Bbgm

Yavaş yeme kabını araştıracağım teşekkürler :)

Bbgm

Yavaş yeme kabını araştıracağım teşekkürler :)