1 Yaşındaki Kediye Kilo Kontrol

Instant71

Merhabalar 1 yaşında ki kısır kilo problemi olmayan hatta zayıf kediye nd kinoa , sanabelle light vb kilo kontrol mamaları verilmesi doğru mudur ? Sorumun sebebi ise şu obez olan diğer bir kedim var ve ikisine farklı mama koyma şansım yok.

Kilo kontrol mamaları yalnızca zayıflatmak için midir ?

10 CEVAP

komurlolis

Ayrı ayrı verseniz daha iyi olur, kilo kontrol mamaların diğer mamalardan en büyük farkı yağ oranının çok düşük olması bu diğer kedinizi zayıflatabilir

caitlyn

komurlolisin dediğine ek bence en iyi çözüm mama zamanlarında farklı odalarda veya ayrı saatlerde ayrı mamalarla beslemek yoksa çok zor oluyor kendim yaşadım :(

Palyaco

Kilo problemi olan mamalar devamlı aynı kiloda l carnitin önemlidir 300 l carnitin değilde 100 l carnitinli mamaları tercih edin kilo verdirmez aynı kiloda tutar 100 lcarnitini geçmeyin

Ben şişko kedime saatli veriyorum. 3 öğün. Diğer kedime elimle yediriyorum öyle alıştı maalesef ama ben evde yokken şişko kedimin çıkamayacağı duvar rafı monte ettim mama kabını oraya koyuyorum o oraya çıkıp yiyor. Eğer öyle bir yer varsa çıkamayacak kadar şişko ise fazla yememesi için diğerinin mamasını oraya koyabilirsiniz.

Instant71

Günün 12 saati evde olmayan biriyim bu yüzden öğün öğün beslemem mümkün değil farklı bir çözüm de bulamıyorum

Instant71

Günün 12 saati evde olmayan biriyim bu yüzden öğün öğün beslemem mümkün değil farklı bir çözüm de bulamıyorum

Instant71

Obez olan kedim zaten mama paketinin arkasında yazan tutardan daha az miktarda yiyor kilo kontrol maması alıp diğer kedim istedigi kadar yese bile yine de gelişiminde problem olur mu ?

Instant71

Alacağım diyet mamayı halen kararlastiramadim

caitlyn

light yazan değil de kilo kontrol yazanlarda vermesine yardımcı olur değil korumasına yardımcı olur diyor (fark eder mi emin değilim) yağ oranları gene normal mamadan düşük oluyor ama sonuçta şişko olan kedinin her türlü az yemesi lazım. yağ oranı çok düşük olmayanlardan alıp ikisine de verilebilir misiniz acaba? ama bilmiyorum veterinere sormak en iyisi. olmadı orjijeninki gibi daha geniş kitleye hitap edilen mamalar denenebilir herhalde, ikisine de ayrı mama alamayacaksanız eğer

teddybal

Orijen Fit & Trim, kilo kontrol mamasıdır ama yağ oranı da %15, bence bu iki kedinize de olur. Fiyatları yüksek ama Nd kinoa'yı sormuşsunuz diye bunu da söyleyeyim dedim, Nd kinoa kilo kontrol mamasında yağ %9'muş düşükmüş baya düşük olur öbür kedinize.
Veterineriniz ne der acaba bu duruma, belki daha iyi bir öneride bulunabilir ona da danışın isterseniz.