Kusma Problemi

Lifos34

Arkadaşlar merhaba öncelikle ben erkek kedimi 2 gün önce kısırlaştırdım yemesi içmesi hareketleri çok şükür güzel fakat henüz kaka yapmadı ve mama yedikçe kusuyor sadece yediği mamayı kusuyor ve çok su içiyor vetimizi aradım bugün stres midesine vurup mide asidini yükseltmiş olabilir dedi famodin alıp çeyreğini sabah akşam 3 gün verin dedi birde size sormak istedim ne yapmam lazım ilacı daha şimdi verdik ilk olarak az önce

10 CEVAP

1manf5

kusmuğu çok katı hiç su içmiyor gibi gözüküyor ya da çok mama yiyor olabilir. belki bir kaç günlüğüne yaş mama tarzı şeyleri keserseniz düzelir.

Deniz1741

Bence bu süreçte kaka da yapmadıysa yaş mama verilmeli. Kuru mama kısırlaştırmadan sonra daha çok kabız yapar. Kendi veterinerim kısırlaştırmadan sonra 1 duruma göre 2 gün yaş mama vermemi söylemişti.

NorthNight

Kaka yapmaması bağırsaklarının midesine baskı yapmasına neden olur, anestezi etkisiyle zaten bağırsak mide hareketleri rutine dönmediği içinde hazımsızlık yaşayıp kusar.
Zeytinyağı verin, kuru mama yerine bir kaç öğün sulandırarak sadece yaş mama verin. Kakasını yaptıktan sonra kuru mama vermeye başlayabilirsiniz.

Lifos34

Aslında suyu çok içiyor tam tersine kuru mama veriyordum şimdi dün akşamdan itibaren yaş ama vermeye başladım içine zeytinyağı damlatıcam

Scottishthor

Zeytinyağı işe yarıyor mutlaka verin🙏Geçmiş olsun🌸

Lifos34

Arkadaşlar mamanın içinde zeytin yağını yediremedim 1 tatlı kaşığı veya ölçek olarak ağzına direk sıksam bir sorun olur mu 3 yasına girecek temmuzda ölçü için yasını söylüyorum

Deniz1741

Direk kaşıkla ağzına verebilirsiniz veya sıkabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı verilebilir.

Lifos34

Tamamdır çok teşekkür ederim

Gimlihanim

Anesteziden sonra genelde yaş mama önerirler. Kabızlık durumlarına karşı önlem olarak.
Biraz zeytinyağı içirebilirsiniz onu rahatlatmak adına.
Birkaç gün de yaş mama ile beslemenizi tavsiye ederim. Rahat bir süreç olması açısından kediniz için.
Geçmiş olsunn

Lifos34

Sağolun çok teşekkür ederim