Nd Mama Hakkında

NorthNight

Anket

Nd dene ??
(8 oy)
Hiç riske girme?
(6 oy)
Toplam (14 oy)

Merhaba,

Ben 8-10 kg da bir mama rotasyonu yapıyorum. Şuan Proplan kullanıyoruz. Nd düşük tahıllı tavuklu narlı mamasının fiyatı uygun geldi malum proplan vs daha yeni zamlandı.
Şöyle bir sorun var, 9-10ay önce nd morina balıklıya geçmeyi denemiştik (o zamanlar bizim kızın hassas sindirimli olduğunu bilmiyorduk) 2 hafta geçiş yapmamıza rağmen kusması sürekli tekrar edince geçişi durdurup nd yi sokaktakilere vermiştim.
Şimdi yine aynısı olur mu diye aklıma takılıyor. Bu arada o dönem eve yeni gelmişti bağışıklığı falan çok kötüydü şimdi sağlığı çok iyi durumda.
Nd almazsamda Sanabelle veya bozita düşünüyorum.
Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 🌸

8 CEVAP

Oqrenerde06

kesinlikle riske girmeyin. 1 Senedir n&d de hep bu tarz şikayetler oluyor ve tadını asla beğenmiyorlar ve çoğu n&d türkiyede sahtesi satılıyor petlebi ve farminadan alırsanız denenebilir fakat hassasiyet göstermiş zaten tekrar riske girmeyin aynı şikayetler bendede vardı 2 kez n&d denedim asla düzen tutmuyor sonra proplan felicia grubuna döndüm .

NorthNight

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Nd içeriğini beğeniyorum, o yüzden şans vermeyi düşünüyorum ama eski tecrübemizde aklımı karıştırıyor işte, bulabilirsem 500gr falan alsam olabilir aslında. Önümüzdeki günlerde zamlar devam edecek deniyor biran önce karar verip stoklasam iyi olacak 😪

Palyaco

Proplan glutenli ve gluten deposu tavsiye etmem

Warriorsans

İmkanınız varsa düşük kg almanızı öneririm yine aynı sorunları yaşayabilirsiniz hiçbir şey olmayadabilir bence bunu denemeden bilmek mümkün değil. Sanabelle yada bozita da çok güzel markalar bence direk onlara şans verebilirsiniz riske girmeden

KravatliKedi

Balıklı kullanmissiniz daha önce bazı kedilere uyumlu olmuyor balıklı mama tavuklu da sorun olacağını sanmam n d Bana göre piysada ki en kaliteli 3 mamadan biri kesinlikle tekrar denemelisiniz

NorthNight

@Palyaco zaten Proplanla ilgili değildi sorum neyse teşekkür ederim.

NorthNight

@Warriorsans evet haklısınız, yaşadığım yerde petshop bile yok güvenilir bir yer olsa 0,5-1kg falan alıp deneyeceğim. En son mama değişiminde memleketteydim azıcık alıp ona göre karar vermiştim.
Küçük kg paketlerde hiç avantajlı olmuyor fiyat açısından, bi zam vurgunu yemeden inşallah karar verebilirim😬

Oqrenerde06

kesinlikle riske girmeyin. 1 Senedir n&d de hep bu tarz şikayetler oluyor ve tadını asla beğenmiyorlar ve çoğu n&d türkiyede sahtesi satılıyor petlebi ve farminadan alırsanız denenebilir fakat hassasiyet göstermiş zaten tekrar riske girmeyin aynı şikayetler bendede vardı 2 kez n&d denedim asla düzen tutmuyor sonra proplan felicia grubuna döndüm .