Kedilerde Kulak Temizliği

1manf5

kedilerinizin kulak bakımını/temizliğini nasıl yapıyorsunuz? 9 aylık kedim var, ne önerirsiniz?

16 CEVAP

Gimlihanim

Kulaklarının iç kısmına dokunmamalısınız. Ama kepçe kısmını crystalin veya dr animal ile pamuk yardımıyla silmeniz yeterli olur. Veterinerimiz bu şekilde önermişti bize.

muffinthecat

Kulak zarına zarar vermekten ve pisilerimi incitmekten korktuğum için genellikle veterinere gittiğim zaman yaptırıyorum. Onun haricinde bazen pisiler izin verirse kulaklarının dış tarafını nemli pamuk yardımıyla temizliyorum. Zaten asla kulaklarının kirli olduğunu görmedim.

caitlyn

bana veteriner makyaj pamuğuna crystalin sıkıp temizleyebileceğimi söylemişti, bi ara kaşıyıp kanatıyodu hep, öyle siliyodum

Warriorsans

Makyaj pamuğuna dr animal gibi bir sprey sıkıp siliyorum arada ama zaten çoğu zaman tertemiz oluyor 2 kedi oldukları için birbirlerinin kulaklarını yalıyorlar temizliyorlar

1manf5

teşekkürler...

Lokumcukk

Sanırım bir tek ben kulaklarını sürekli temizliyorum kedimin Kedimden önceden kulak uyuzu vardı şükür geçti ama tekrarlamaması için ben her gün makyaj pamuğuna dr animal sıkıp siliyorum içini Temizlemezsem de kirli kalıyor öyle kedim scotish kendisi temizleyemiyor

Anonymus683514

Ben şu ana kadar hiç temizlemedim kulaklarını bir sıkıntı da yaşamadım. Kendisi zaten dışını temizliyor, içini de arada kaşıyor

Palyaco

Dr animal healht ile pamuk yardımıyla temizleyin

Anonymus683514

@1manf5 vet'in hijyeninden endişeliyseniz ilk olarak onu değiştirin bence

1manf5

ben de temizlemedim ama temizlemeliymişim gibi hissediyorum. veterinere parazit aşısı için gitmiştik kedileri koydukları sedye tarzı olan masa (artık adı her neyse :) ıslaktı, veteriner ben söyleyince sildi ve nemliyken çikolatayı oraya koyduk. sonra tabi çok sorun çıkarttı çikolata, bu yüzden üstüne kalınca bir bez(kilim gibi bir şey) koydu veteriner, belki de ondan bir şey bulaştı diye düşünüyorum ondan beridir arka patisiyle hep kulağını/kulağının içini kaşıyor.

en iyisi bu dr animal'I araştırayım, yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Mirabonibon

Ben veterinere temizlettiriyorum

caitlyn

bence içinde kir birikmiyosa temizlemeye gerek yok, bana öyle demişti vet. tamamen içini demiyoruz tabi kıvrımların olmadığı kepçe kısımdan bahsediyorum

Silvercat

Cristalin ve peçete yardımı ile yüzeyel temizliyorum.Kulak uyuzu vs varsa veterinerden yardım almak gerekir

Silvercat

Cristalin ve peçete yardımı ile yüzeyel temizliyorum.Kulak uyuzu vs varsa veterinerden yardım almak gerekir

Silvercat

Cristalin ve peçete yardımı ile yüzeyel temizliyorum.Kulak uyuzu vs varsa veterinerden yardım almak gerekir