Bir Kısır Bir Yavru Kedim Var Nasıl Beslemeliyim

Lokumcukk

Şimdiye kadar yavru kedi maması kullanıyorduk ikisi içinde şimdi yetişkin olanı kısırlaştırdık vakitli yemeye alışık değiller nasıl besleyeceğim ortak bir mama var mı ikisi içinde kullanabileceğim

8 CEVAP

teddybal

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/104981-kisir-yavru-kedi-mamalari-mama-inceleme

Bu linke bakabilirsiniz. Kaç aylık kediniz? 10-11 ayliksa direkt kısır mamaya da geçebilirsiniz diyor veterinerler.

Lokumcukk

Kısır kedimin kilo problemi yok çok iştahlı bir kedi değik daha önce acana ve naturea kullanmıştık sevmedi Sanabella kitten aklıma yattı ons bakacağım teşekkürler

teddybal

Ben de kısır ve yavru kedilerime Sanabelle kitten kullandım kedilerimin kilo sorunu yoktu, veterinere inceletip onay alıp kullandım. Acana da ayni şekilde. Yavruyu da kisirlastirinca daha rahatlarsınız zaten, o zaman üstte attığım linkteki genç-kısır mamalardan biriyle de besleyebilirsiniz.

teddybal

Rica ederim🐾

Gimlihanim

Kısır kedinize kitten mama yedirmemeniz gerekir. Kısır kedilerde mama seçimi özellikle çok önemli. Yavru kediniz biraz daha büyük olsaydı ikisi için de kısır mama uygundur diyebilirdim. Ancak çok küçükmüş. Acana nın all life stages mamalarını önereceğim ben de. İçerikleri de çok güzel.

Lokumcukk

Yavru olan 3 aylık, kısırlaştırılmış olan 1,5 yaşında

teddybal

3 ay kısır mama için çok küçükmüş. All life stages mamalar sizin için en iyi seçim olur. Bildiğim tüm yaşam evreleri uygun olan mamalar orijen, acana, taste of wild ve naturea'da var. Araya kitten mama da ekleyebilirsiniz eğer kısır kedinizin kilo sorunu yoksa, mesela Sanabelle kitten'ın kısır kediler için önemli olan iyon değerleri diğer mamalariyla aynı nerdeyse. 10aylık olunca da besleyici bir kısır mamaya gecersiniz, aynı zamanda yavruya kitten paste de vererek desteklersiniz.

Lokumcukk

Mama fiyatları daha düşükken acana pasificayı ve wildprairı denemiştik Kedim sevmemişti O yüzden şimdi cesaret edemiyorum onları almaya yüksek ihtimalle yine yemeyecek Kısır mamayı ve kitten mamayı karıştırsam ikiside ikisindende yese sorun olur mu yinede acaba