Dr. Sacchi Mama Aldım Kediler Yemiyor, Ne Yapabilirim?

Patikos

Dr. Sacchi premium biftekli mama almıştım sokak kedileri için. Ancak hiç sevmediler. Gönülsüzce bir iki tırtıklayıp gidiyorlar. Bir de bol bol vereyim diye 15 kg almıştım. Sizce ne yapılabilir bu kadar mama? Yedirebilmenin bir yolu var mıdır?

14 CEVAP

simbakedi

belki yaş mama ile karıştırırsanız yerler ama bilmiyorum. kırmızı eti zaten kediler genel olarak yemiyorlar, sokaktakilerden gözlemlediğim o yönde. dr sacchide de iştahlı yenmediği yazıyordu bazı yorumlarda. o yüzden iki kere kalmışsınız bu durumdan :D size tavsiyem eğer mama alacaksanız tavuklu alın, %99u yiyor. bütçeniz olursa da econature balıklı öneririm. balık aroması da farklılık oluyor canlara, bizimkiler bayılarak yiyor onu. tabi fiyatı da arttı cok fazla

caitlyn

yiyecek başka kediler bulamazsanız burda kullanan birine verebilirsiniz belki ya da takas falan?

Palyaco

Tavuk suyu kaynatıp ekleyin daha lezzetli yiyiyorlar

Patikos

Daha önceleri mamalar bu kadar uçmadığı için kuzulu hill's veriyordum, bayılıyorlardı. Ona güvenerek yine biftekli aldım, içeriği fena değil diye okudum bir de. Ama maalesef dediğiniz gibi sevmediler. Mama 15 kg olduğu için kargo vs yine uçacağı için takas zor geldi bana ama bilemedim. Başka mama ile karıştırsam tavuklı, balıklı falan acaba sindirimlerini zorlar mı ki?

Patikos

Daha önceleri mamalar bu kadar uçmadığı için kuzulu hill's veriyordum, bayılıyorlardı. Ona güvenerek yine biftekli aldım, içeriği fena değil diye okudum bir de. Ama maalesef dediğiniz gibi sevmediler. Mama 15 kg olduğu için kargo vs yine uçacağı için takas zor geldi bana ama bilemedim. Başka mama ile karıştırsam tavuklı, balıklı falan acaba sindirimlerini zorlar mı ki?

NorthNight

Evde bol sulu haşlama vs yapıp mamayla karıştırarak verirseniz büyük olasılıkla yerler.

Warriorsans

Mamayı diğer hayvansallarla karıştırıp yada yaş mamayla karıştırıp verebilirsiniz sanırım tek çözüm bu

Lils

İade alıyor firma diye biliyorum. Mail atın bence

gulayk7

Mama çok kalitesiz mama bence sokak hayvanları yiyorsa onlara verin yeni mama alın. Çünkü kedinizin hiçbir besin değerini karşılamayayacak. Onun yerine sizi fazla zorlamayacak bona cibo alabilirsiniz

tavuğu haşlayıp mamayı suyuna katarak verebilirsiniz biz öyle yapıyoruz

Patikos

Herkese teşekkür ediyorum, haşlama ile deneyim bakalım, umarım yerler o şekilde.

Patikos

@gulayk7 zaten sokak hayvanları için almıştım. Onlar da sevmedi zaten.

@Lils hiç bilmiyordum iade aldıklarını. Bir bakayım çok iyi olur eğer alırlarsa.

Silvercat

Yaş mamayla iyice karıştırın,tanesini bilmiyorum ama kediye sert geldiği içinde yemiyor olabilir ezmeyi ya da ıslatmayı deneyebilirsiniz.Eğer hiç yemezlerse yeni bir kuru mama alıp karıştırarak vermeyi deneyin bence

Silvercat

Yaş mamayla iyice karıştırın,tanesini bilmiyorum ama kediye sert geldiği içinde yemiyor olabilir ezmeyi ya da ıslatmayı deneyebilirsiniz.Eğer hiç yemezlerse yeni bir kuru mama alıp karıştırarak vermeyi deneyin bence