Bir Bakın Lütfen

kimyonesra

az önce bir araba karşıdan karşıya geçen bir kediye çarptı ve inleme sesine kediyi fark ettim. araba bastığı gibi oradan kaçtı gitti. kediyi hemen yakında olan veteriner kliniğine götürdüm. hekim iç kanama geçirdiğini söyleyip ağrı kesici yaptı. kedi felç oldu arkadaşlar, veteriner koyduğunda ön patileriyle yürümeye çalışıyordu. gözlerimin önünden gitmiyor o sesi, bana beni kurtar dercesine o tutunuşu. o araba orada yavaşlamış olsaydı o kedi güzelce hayatını sürdürüyor olacaktı. veteriner yarın bir şey söyleyebileceğini o zaman gelmemi söyledi. elim kolum bağlı öylece kalakaldım. gözlerimin önünden gitmiyor, kendimi kaybetmiş durumdayım. inşallah iyileşirse ona yuva olacağım, bir arkadaşım iç kanama geçirdiyse yaşaması çok düşük ihtimal dedi bilmiyorum. tek duam kedinin bugünü atlatıp yarına sağ çıkması. çok kötü bir haldeyim lütfen dualarınızı eksik etmeyin

29 CEVAP

sevilay28

Merhaba gerçekten çok ama çok üzüldüm. Böyle bir durumda HAYDİ ekiplerini arayabiliyoruz aslında. O anın şokuyla tabii ki yapamadınız ama hepimizin aklında bulunsun plakayı alıp HAYDİ ekiplerini çağıralım..

sahraxfittiko

diyebilecim çooook şey var ama diyemem ağır gelir olmayan karakterlerine. bende benzerini yaşadım bir araba geldi ve sokak köpeğini görerek bilerek hızlı gelip patisinden geçti ve köpek bağırdı sonra herkes ne yapıyorsun falan dedi ve hemen kaçıp gitti ama sizinki kat kat daha kötü umarım iyileşir💕

Warriorsans

Çok üzüldüm inşallah iyileşir 🥺😢 bir kez benimde başıma geldi bundan 5 6 sene önce 13 14 yaşındaydım sanırım tatile gitmiştik ailemle bebek bir kediye araba çarpmıştı adam umursamadan 1 saniye bile düşünmeden gitti kedinin sesi bile çıkamadı kendini can havliyle yolun kenarına attı ama daha da ne hareket edebildi ne başka bir şey. Veteriner falan da yoktu çevrede ne yapacağımı bilemeden dona kalmıştım çevredeki kimse de umursamamıştı.. asla aklımdan silinmiyor bu anı arabanın vuruş anı kaçış anı hayvancağızın gözümün önünde mahvoluşu…

buusracikk

Allah sizden razı olsun, şu devirde bile böyle iyi kalpli merhametli insanların olduğunu görmek çok çok güzel 🤲🏻 dualarım minikle, umarım iyileşir Allah şifa versin güncelleme yaparsanız sevinirim çok geçmiş olsun

Silvercat

'''Aracınız ile hayvanlara çarptığınızda yapmanız gerekenler önemlidir. Öncelikle zarar verdiğinizin bir can olduğunu unutmayın ve cebinizden para çıkacak diye korkmayın. Zarar verdiğiniz hayvanın bütün sağlık masrafları sigortanızdan karşılanmaktadır. Bu yüzden olası kazalarda öncelikle polise veya jandarmaya haber vermelisiniz. Eğer aracınızın yürür durumunda bir sıkıntı yoksa olay yerinin fotoğraflarını çekip, hayvanı veterinere götürmelisiniz. Bu konuda polise veya jandarmaya verdiğiniz haber oldukça önemlidir. Eğer jandarmaya veya polise kaza tutanağı tutturursanız veteriner masrafları sigortanızdan karşılanacaktır.''

Hayvana çarpıp devam eden yakınlarım,tanıdıklarım oldu.Maalesef olay olunca insanlar bilinçli olmadığı için ya da şok geçirdiği için yoluna devam etmeye meylediyorlar.Hatta hayvana çarptıktan sonra devam edip motorda parçalandıysa diye yoluna devam edip ileride aracını durdurup kontrol eden kişiler biliyorum.Ve hızlı ilerleyen trafiğin akışında yeterince fren mesafesi olmadığı için göz göre göre çarpan ya da arkadaki araçlar takip mesafesine dikkat etmediği için durmaya yanaşmayan kişiler...Trafik çok açıdan ülkemizde iyileştirirmeli ama bu masum canlılara yazık...Veteriner masraflarını SİGORTA karşılıyor ve sigorta anlaşmalı veteterine çarpan kişi ya da olayı fotoğraflayan 3.kişi götürüp ücretini geri alarak tedavi ettirebiliyor.Hatırlatma bilgilendirme olsun ve yaptığınız iyilik için teşekkürler:)

kimyonesra

plakayı görmeme vakit kalmadan bastı gaza gitti, yetişemedim maalesef :( iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. umarım hayatta kalır yavrucak da rahat bir nefes alırız çok sağ olun

Seydagulec_

Lütfen yarın bizi de bilgilendirin tekrardan @kimyonesra

Anonymus985465

İyiki varsınız. Yüreğinize sağlık. O iki ayaklı bir suç işlemiş ve cezasını çekmeli.
Lütfen Cimer üzerinden kaza günü saati ve yerini yazarak ihbarda bulunun. Heryer kamera.
O masum, savunmasız, sessiz cana sağlıklı uzun ömürler

kimyonesra

son durum güncellemesi: güzel yavrumuz artık klinikten çıktı, durumu çok daha iyi. bazı sorunlardan dolayı ben sahiplenemedim ama benim gibi bakacak çok güvenilir bir aileye sahiplendirildi. ismini de çiçek koyduk. birkaç tane iğnesi kalmış, onun için kliniğe gidip gelecek o kadar. herkese çok teşekkürler

selcanz

Merhaba, son durum nedir acaba? :(

Mia_____

@kimyonesra çok sevindim yaa çok şükür 🙏🙏 zaten sahiplendiniz siz bakacaksiniz eminim yavru da size hep sevgiyle bakacak inşallah daha da iyi olur 🙏

Anonymus985465

Silvercat,'in değerli bilgilerine ek olarak, çarpan ahlaksız kaçıp gittikten sonra tabiiki ilk yapılması gerekeni kıymetli hayvan dostu kimyonesra yapmış. Ancak bu tür kazalarda Essa Danışmanlık Trafik Sigortası arandığında 506₺ kaza mağduru canı veterinere götüren tarafından ödenmek şartıyla, bu meblağı aşan tüm masrafları karşılıyormuş. Ancak hangi veterinerlerle çalıştığını önceden öğrenmeli. Ben tecrübe etmedim. Tel. 08504413772

Siz harika bir insansınız… çok geçmiş olsun Çiçeğe 💗🌸

Bonares

Sizin gibi iyi insanlar hiç bitmesin kısa sürede toparlar inşallah🙏