Bir Bakın Lütfen

kimyonesra

az önce bir araba karşıdan karşıya geçen bir kediye çarptı ve inleme sesine kediyi fark ettim. araba bastığı gibi oradan kaçtı gitti. kediyi hemen yakında olan veteriner kliniğine götürdüm. hekim iç kanama geçirdiğini söyleyip ağrı kesici yaptı. kedi felç oldu arkadaşlar, veteriner koyduğunda ön patileriyle yürümeye çalışıyordu. gözlerimin önünden gitmiyor o sesi, bana beni kurtar dercesine o tutunuşu. o araba orada yavaşlamış olsaydı o kedi güzelce hayatını sürdürüyor olacaktı. veteriner yarın bir şey söyleyebileceğini o zaman gelmemi söyledi. elim kolum bağlı öylece kalakaldım. gözlerimin önünden gitmiyor, kendimi kaybetmiş durumdayım. inşallah iyileşirse ona yuva olacağım, bir arkadaşım iç kanama geçirdiyse yaşaması çok düşük ihtimal dedi bilmiyorum. tek duam kedinin bugünü atlatıp yarına sağ çıkması. çok kötü bir haldeyim lütfen dualarınızı eksik etmeyin

29 CEVAP

kimyonesra

güncelleme yapıyorum, bugün kliniğe gittim ve yavrumuzun iç kanaması durmuş. bir bacağını da yavaş yavaş hareket ettirmeye başlamış, tuvaletini de yapabiliyormuş 🙏 şükürler olsun kendisini güzel, canlı gördüm. 3 4 gün daha kontrol altında tutacağız dedi hekim. herkese çok teşekkür ederim, allah sizden de razı olsun dualarınızdan

Seydagulec_

Insanların dikkatsizligini bu sessiz canlar ödüyor gerçekten çok üzüldüm bi dikkatsizlik uğruna ya yaşamayacak ya da felç kalıcak, lütfen oralarda kamera var mıydı eğer kayıtları bulabilirseniz şikayetçi olun.
Sizin kayıtsız kalmayıp onu veterinere götürdüğünüz için gerçekten duyarlılığınıza teşekkür ederim umarım yaşar ve iyi olur dualarım kedicikle...

kimyonesra

son durum güncellemesi: güzel yavru yavaş yavaş yürümeye başladı, tuvaletini de kendi yapıyor. gözleri canlı canlı bakıyor çok mutluyum. 😍🙏

Selenay1

Yaptığınız şey çok güzel herkesin örnek alması gereken takdir edilesi bir şey. İşte maalesef ki bir yanda çarpıp kaçan adi şerefsiz bir yanda o yavruyu orada bırakmayıp ona yuva olan siz böyle zıtlıklar içinde yaşıyoruz. Tek diyebileceğim umarım bir şey olmaz bence siz de kontrole gidin mutlaka yanında olun. Arkadaşımın kedisi çok yüksekten düşüp felç kalmıştı ama ölmemişti o kurtulduysa bu da kurutulur diye inanmak istiyorum

kimyonesra

çok teşekkür ederim, umarım hayatta kalır iki saattir ağlamaktan gözümde yaş kalmadı. bu çocuğa bu acıyı yaşatan bir daha gün yüzü göremesin inşallah çok ama çok üzgünüm size anlatamam çok zor bir şey

muffinthecat

Hayvan hakları yasasının TBMM'de onaylanacağı günü gerçekten iple çekiyorum. Sizin gibi insanlar iyi ki var.🌸💛İnşallah pisicik minik patileriyle hayata sımsıkı tutunur.🤲🏻🧡

Silvercat

'''Aracınız ile hayvanlara çarptığınızda yapmanız gerekenler önemlidir. Öncelikle zarar verdiğinizin bir can olduğunu unutmayın ve cebinizden para çıkacak diye korkmayın. Zarar verdiğiniz hayvanın bütün sağlık masrafları sigortanızdan karşılanmaktadır. Bu yüzden olası kazalarda öncelikle polise veya jandarmaya haber vermelisiniz. Eğer aracınızın yürür durumunda bir sıkıntı yoksa olay yerinin fotoğraflarını çekip, hayvanı veterinere götürmelisiniz. Bu konuda polise veya jandarmaya verdiğiniz haber oldukça önemlidir. Eğer jandarmaya veya polise kaza tutanağı tutturursanız veteriner masrafları sigortanızdan karşılanacaktır.''

Hayvana çarpıp devam eden yakınlarım,tanıdıklarım oldu.Maalesef olay olunca insanlar bilinçli olmadığı için ya da şok geçirdiği için yoluna devam etmeye meylediyorlar.Hatta hayvana çarptıktan sonra devam edip motorda parçalandıysa diye yoluna devam edip ileride aracını durdurup kontrol eden kişiler biliyorum.Ve hızlı ilerleyen trafiğin akışında yeterince fren mesafesi olmadığı için göz göre göre çarpan ya da arkadaki araçlar takip mesafesine dikkat etmediği için durmaya yanaşmayan kişiler...Trafik çok açıdan ülkemizde iyileştirirmeli ama bu masum canlılara yazık...Veteriner masraflarını SİGORTA karşılıyor ve sigorta anlaşmalı veteterine çarpan kişi ya da olayı fotoğraflayan 3.kişi götürüp ücretini geri alarak tedavi ettirebiliyor.Hatırlatma bilgilendirme olsun ve yaptığınız iyilik için teşekkürler:)

selcanz

Plakayı alabilseydiniz keşke ama o an insan düşünemiyor bile canı kurtarmak için 🥺 çok üzüldüm inşallah hayata tutunur

selcanz

Siz de yaptığınız bu iyiliğin karşılığını fazlasıyla alırsınız umarım tüm işleriniz rast gitsin 💕

gulsump

Umarım hayatta kalır, çok üzücü bir durum gerçekten. Dikkat etmeleri gerekiyor, hadi dikkatsizlikten çarptın. Hemen dur ve veterinere götür, yazık günah ya. Bu hayvanların vebalini ödeyemeyecekler.

NorthNight

Kaza olur onu anlarım da insan olan sağa çekip bakar naptım ben napabilirim diye.
Hiç değilse siz çabucak müdehale etmişsiniz bu biraz daha arttırıyor. Umarım iyileşir ❤️‍🩹

Seydagulec_

@kimyonesra çok çok sevindim iyi ki siz oradaymışsınız umarım bir an önce toparlar kendini şimdiden çok yol kat etmiş güçlü kedicik🐾💗

AsumanAtilgan

Toparladığına çok sevindim, inşAllah düzelir. Allah razı olsun. Birkaç ay önce iki kedi koşarak artarda geçerken birisine araba çarptı ve durmadı bile. Kedi hışım gibi gözden kayboldu, bakındım göremedim, ertesi gün oralara yine bakındım bulamadım. HAYDİ ekibini öğrenmem iyi oldu

selcanz

Plakayı alabilseydiniz keşke ama o an insan düşünemiyor bile canı kurtarmak için 🥺 çok üzüldüm inşallah hayata tutunur

Mia_____

Çok üzüldüm ya gerçekten kaza olabilir ama hiç bakmaması gaza basıp gitmesi resmen şok edici... İnsanlik dışı... İnşallah iyileşir ya zaten veterinere götürmüşsunuz yapabileceğinizi yapmışsınız umarım iyileşir benim kuzenimin kedisi 5. Kattan düştü ama hiçbir şey olmadı ayağı incinmiş sadece belki çok birbsey yoktur yani tek temennimiz