Brit Care İshal- Önemli

Merveabdn

Arkadaşlar merhaba,

Britcare mamanın ishal yaptığı ile ilgili konuşuldu burada da biliyorum ama son zamanlarda kullananlanan kişilerden ishal durumu ile ilgili neler yaptınız tecrübelerinizi aktarır mısınız? Bugün hills ile karıştırıp verdim.brit carei çok çok az koydum mamasına 10-12 tane kadar ama ishal oldu hemen.. hatta 3kere üst üste kaka yapmaya gitti ve az az ishal yaptı hep..bu durum geçermi kesmelimiyim bilemedim. Brit care hypoalerjik olduğu için geçtim, besin alerjisinden dolayı. Alerji için önerebileceğiniz mama varsa onada sevinirim.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

23 CEVAP

Merveabdn

Son durumu paylaşayım ishali kesildi..ilk gün sorun yaşadım şu an 6.gün ve ilk günden itibaren 4 tane, 6 tane, 8-10 diye gün gün mama tane sayısını arttırdım bunu yaparkende anlık kakasını takip ettim yumuşama yoksa sayıyı arttırdım.. eski maması ile yarı yarıya yiyor şu an ve sorun yok normal dışkılıyor. Bikaç gün daha böyle devam edip brit carei arttıracağım sonra..öyle öyle 10 güne geçeriz tamamen diye düşünüyorum. Yani dışkıyı takip ederek gün gün mama sayısını arttırarak bir çözüm buldum.

caitlyn

ben de öyle yapmıştım ama benim devam etmişti, probiyotikten sonra çözdüm ben sizin de öyle olursa deneyin

RioLeo

Bizim de bir süredir kabızlık problemimiz vardı sonrasında proplandan britcarenin hipoalerjenik mamasına geçiş yaptık. 7/8 gündür geçiş sürecimiz devam ediyor süreyi uzun tutmaya çalışıyorum. Ben hiçbir sorun yaşamadım, kabız olduğu için kakasını normal kıvama getirdi. Yani bizim için şu anlık bir sorun yok aksine iyi geldi. Geçiş süreci bitince ne olur bilemiyorum

izmirle

Brit care Nd gibi mamalardan uzak durulması gerekir. Cins kedilere maalesef yaramıyor ikisinide denedim sonuç hep hüsran oldu

Palyaco

Tövbeliyim hayatta almam brit care hüsranla sonuçlandı ishal problemi 1 hafta ugrastim

Merveabdn

@RioLeo Benim kedimde hafif kabızlık vardı o yüzden ishali uzun sürmedi sanırım..düzenli tuvaletini yapınca yemeside arttı ..ve benim için en önemli olan alerjisine çözüm olacak mı? devam etmeyi düşünüyorum şu an bi sorunumuz yok.

Bonares

Benim kedimde ishal olmuştu yaş mamayı kestim ve sorun çözüldü umarım sizinki de çözülür

Minigimmm

evet brit carede bu ishal sorununa sık rastlanıyor içeriğinde formulunde oturmamış bir sey olduğunu düşünüyorum. alerjik içinde virbac markasını tavsiye ederim biz normal mamasini kullanmıştık memnunduk tedavi mamalarida iyidir diye düşünüyorum yalniz sadece kliniklerde bulabilirsiniz veteriner mamalari üretiyor virbac.

https://tr.virbac.com/products/petfood/hipoalerji