Brit Care İshal- Önemli

Merveabdn

Arkadaşlar merhaba,

Britcare mamanın ishal yaptığı ile ilgili konuşuldu burada da biliyorum ama son zamanlarda kullananlanan kişilerden ishal durumu ile ilgili neler yaptınız tecrübelerinizi aktarır mısınız? Bugün hills ile karıştırıp verdim.brit carei çok çok az koydum mamasına 10-12 tane kadar ama ishal oldu hemen.. hatta 3kere üst üste kaka yapmaya gitti ve az az ishal yaptı hep..bu durum geçermi kesmelimiyim bilemedim. Brit care hypoalerjik olduğu için geçtim, besin alerjisinden dolayı. Alerji için önerebileceğiniz mama varsa onada sevinirim.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

23 CEVAP

caitlyn

bu arada benimki şişko olduğu için baya az ama sık besliyoruz, benim de başta eklediğim mama tanesi 6 falandı buna rağmen ishal, kaka cıvıklığı yaşamıştım. çok az miktarla başlatarak veriyodum yani

Merveabdn

@caitlyn benım kedimde iştahsız öyle her mamayı felanda yemiyor birde..bunu cok begendı hatta ilk içinden ayırıp yedi..ben yarın bi veterinerimi arıyım peribiyotik danışayım. Teşekkür ederim :)

Merveabdn

@sezgek benim kedim normalde hafif kabız gibi yapar o yüzden maltıda sık veririm.ilk defa ishal oldu şaşırdım bende..yarın normalde döner insallah..şuan aldım mamayı. Bakalım.

Palyaco

Hiç tavsiye etmem brit care ishal sorunu var saten sizin kedinizide ishal etmiş vermeyin ben 1 yıl önce yaşadım aman bir daha tövbe ettim

Merveabdn

10-12 tane yemekle bu hale geldiyse aynı gün..yavaş yavaşta değil birden ishal..bende kullanmıcam sanırım

caitlyn

ben de başta aynısını yaşadım ama şuan çok memnunum.
ilk geçişte baya bi sorun yaşadım kefir ve yoğurt önerisiyle bi süre her gün onları verdim ve iyi oldu gibi oldu ama sonra tekrar başladı(ishal değil kakasınım belli bi kısmı cıvık oluyodu) . veterinere gittim sordum mamayı değiştirme dedi bana probiyotik verdi iki paket ve geçti ama probiyotik bittikten sonra bir iki kere daha minik kısmı cıvık olduğu için ben de yeni mama arayışına girmiştim ki tam, kedim düzeldi. üstüne tüm kaşıntıları ve yaraları geçti, tüyleri parlamaya başladı?? öyle olunca ben çok memnun kaldım bitince büyük paketini de alıcam, iyi ki veterineri dinleyip değiştirmedim. şuan hiç sorunum yok tahtaya vuruyorum nazar değmesin nfmskdkala sadece eski mamasına göre azcık koku yaptı kakasında ama endişelecenek türden ağır bi koku değil

Sezgek

Ben alerjiden aşırı müzdarip olduğum için brit care geçiş yaptım bizde ishal problemi hiç olmadı tavşanlı kullanıyordum ama alerji problemi artınca vet serisine geçtim şu an onu kullanıyoruz gayet memnunum bir sıkıntı yok bizde hiç ishal problemi olmadı açıkçası hatta yumuşama bile olmadı miktarı ya da sıklığında da bir değişiklik olmadı

Sezgek

Bence şu dönemde maltı azaltabilirsiniz o zman benim kedimde de malt dışkıda yumuşama yapmıştı tüy dökümü zamanı artırmıştım maltı ve dışkısı yumuşamıştı o yüzden bence en azından maltı azaltabilirsiniz hatta geçiş döneminde bir süre vermeyebilirsiniz bile

caitlyn

geçiş dönemlerinde başka şeyler vermeyin diyorlar genelde, en azından bikaç gün

Merveabdn

Maltı 2 gündür vermiyordum brit vericem diye.. yaş mamayıda kesmiştim. İnsallah toparlar cunku bende iyi geleceğine inanıyorum

Sezgek

Bence şu ara malt vermeyin derim en azından bir hafta bir gözlemleyin malt çok elzem bir şey değil zaten tüy değişimi de bitti artık ama yine de siz bilirsiniz tabi

Sezgek

Bence şu ara malt vermeyin derim en azından bir hafta bir gözlemleyin malt çok elzem bir şey değil zaten tüy değişimi de bitti artık ama yine de siz bilirsiniz tabi

Sezgek

Bence şu ara malt vermeyin derim en azından bir hafta bir gözlemleyin malt çok elzem bir şey değil zaten tüy değişimi de bitti artık ama yine de siz bilirsiniz tabi

Merveabdn

Tamamdır söylediklerinize dikkat edicem teşekkür ediyorum

aynnrrr

içeriğinde bezelye ve nohut oldugundan da ishal yapabiliyor cünkü etten hemen sonra bunlar var