13 Yaşındaki Bir Kız Alman Kurdu Bakabilir Mi ?

asliinalt

13 yaşındaki bir kız alman kurdu bakabilir mi ?

#almankurdu

55 CEVAP

Zaraki2

deneyimi varsa neden olmasın zevk için istiyorsa almayın derim

aycamnkse

belcika malinoisim var ve evet bende 13 yasindayim! tabiki tek basina bakamazsin bende bakamam 20 yasindaki biri bile bence dogru duzgun bakamaz bir alman kurduna zor kopeklerdir onlar ama hersey deneyerek olur bu deneyerek olur ifadesi hayvani bir denek yap anlamina gelmiyor cevrenden muhakkak yardim almali bu konu hakkinda cok arastirma yapmali ve sabirli olmalisin ben destekliyorum ama sakin yavruyken alip sonra siklip disari atma eger boyle yapacaksan basindan alma ama ha yok ben yapicam kararliyim diyorsan arkandayim desteklerim.

kedi_sever123

Hayır efendim herkes bakamaz demiş çokta güzel bakar içinde o hayvan sevgisi varsa o 13 yaşındaki kız 40 yaşında ki hanım ablalarımızdan çok ta güzel bakar tabii içinde o istek varsa...

KorsanElvin

Bence bakamaz :(

Gofretsla

Acarabi amacın ne? Karşında 33 tane kediyle yaşayan 38 yaşında bir kadın var!! Sen ne hakla onları ezip,aşağılarsın!! Onlar çocuksa çocuk ne olmuş yani!! Biraz mantıklı düşünsen ölürmüsün? Allah'ım dediği lafa bakar mısın? Hiçde birşey anlamadık!!! Sen ne hakla çocuğun hayalleriyle oynarsın!! Tabikide bakabilir! Ben bu yaşımda 33 KEDİYE bakıyorsam o da bakabilir!!!!!! Çocuk ya bunlar çocuk çocuk!!!! Sen bir baksana gözlükle aynaya!! Tipine baksana bir!! Birde karakterin ohh!!!.... Git kendi çocuğunla uğraş!

Duman14

Acarabi bey 13 yaşındayım aynı zamanda kedim var kumunu ben temziliyorum yemeğini koyuyorum siz büyüklerin küçüğüz diye sizin gibi işler yapabileceğimizı anlayamamanızdan sıkıldım enim sizin yapamadığınız bir sürü işi yapıyorumdur hem o kızı tanımadan böyle kesin kararlar veremezssiniz!!!

CnRSzR54

Köpek bakmak sadece onla fotoğraf çekilmek mamasını önüne koyup dönüp arkasını gitmek değildir.
O yaştaki bi çocuk bırakın Alman kurdunu Terrier bile bakamaz.
Başka bi bireyden sorumlu olmaktan ziyade kendi kendinden bile sorumlu olamaz.

İnsanlar köpeklere sadece resimlerde gördükleri kadarıyla beğenip alıyorlar ama onların da bir çocuk gibi büyütmekte sorumlu olduklarını unutuyorlar.
Ben bu işi bir tabloya benzetiyorum.Herkes sonucunu görüp beğeniyor ama onun nasıl çizildiğini emek ve para harcandığını zaman harcandığını kimse düşünmüyor.Bu fikirle köpek alanların çoğu hüsran oluyor ya bakamıyorlar ya günde bi kere yemek verip dönüp arkasını gidiyorlar.
Her şey resimde görüldüğü gibi değildir . Emek ister , sorumluluk ister , tecrübe ister, zaman ister.
Köpek bakmak önüne yemek koymak , tuvaletini yaptırmak olarak düşünülüyorsa o arkadaşlar lütfen köpek bakmasın :)

tika_waylan

13 yasinda bir kiz Alman kurdu bakamaz. Ama Alman Kurdu 13 yasindaki kiza bakabilir.
Ben de cocukken kopek baktim. Mamasini verdim oynadim suyunu verdim. Ben onlara sokak kopekelriydi melezdiler ama acayip itaatkardilar ve resmen onlar bana bakti.
Alman Kurdu baskin bir kopek. Yani aile bakmali cocuga da al mamaisni ver suyunu ver gibi sorumluluklar verilebilir. Kopek en iyi dost kucuk cocuklar icin kesimlikle cocugum olsa kopekle buyusun isterim ama kopege cocugum degil ben bakarim.
Masrafini, veterinerini, mamasi suyu oyuncagi, cis egitimi vs. hic kolay bir sey degil bir bebek buyutuyorsun kopek buyuturken. Kedi kadar kolay ve rahat degil ama muhtesem bir canliyla her daim yaninda olacak sag kolunla evinin ailenin koruyucusu en sadik dostuyla yasiyorsun.
Zamani olan sorumluluk alabilcek(eger yavruysa) egitimi icin sabirli olacak olgun kisilerin sahiplenmesi gerekiyor

Duman14

Kedi al bence köpek 13 yaş için ağır yani ya da minnoş bir köpek al

nildogcat

İşte buna üzülüyorum.Köpek bakmak ona aşılarını yaptırıp önüne mama koymak değil.Alman Kurdu ne kadar aile köpeği diye adlandırılsada.Sonuçta baskın bir ırk ve 13 yaşındaki bir çocuk baskın bir ırk bakamaz.Ben olsam ilk köpek olarak bir çocuğa alman kurdu önermem.Eğer çok istiyorsa hamster falan olabilir.Ama köpek öyle farklı ki neredeyse hayatını ona göre düzenlemek zorundasın.Hele ki birde yavru istiyorsa bence asla öyle birşey olmamalı.Yavru köpek büyümeyecek mi sanıyorsunuz?Hem çocuğun ders notları düşer hem de masum bir köpek ya barınağa gider ya sahiplendirilir yada hayatı son bulur bir zincirle bağlanır.Kesinlikle bakamaz bence