Kedim Hiçbir Şey Yemiyor?

Rainizer

Kedim 1 yaşında dişi. Normalde çok yemek yiyen ama hep çok zayıf kalan bir kediydi. Ama günlerdir tek lokma yemiyor. Epey kilo verdi. Veterinere götürdüm kan tahlili yapıldı anemi ve vitamin eksikliği var dedi. Antibiyotik tedavisine başlandı ve vitamin takviyesi yaptı. Başta işe yaramamiştı birkaç gün sonra iştahı yeniden açıldı 4 gün boyunca eskisi gibi düzenli olarak yedi ama son 2 gündür yine tek bir lokma dahi yemedi. Veteriner yemesini bekleyeceğiz anormal bir durumu yok diyor ama hayvan yemek yemiyor neyini bekleyeceğiz ki açlıktan ölevek zaten. Ne süt ne yaş ne kuru mama hiç bir şey yemiyor. Tavuk balık vs. zaten normal zamanda da yemezdi. Ama keyfi yerinde oyun oynuyor. Stressden bana bir seyler olacak. Daha önce başına gelen var mı lütfen yardım edin

6 CEVAP

zeynepgurgen

Kasaptan kemik alıp haşladığınız suyla makarna yapabilirsiniz. Yoğurt sulandırıp verebilirsiniz. Bir de ciğer pişirip verebilirsiniz. Madem tavuk vs yemiyor.

Enjektorle besleme yapmaniz gerekiyor o zaman pure kivaminda mamalar hazirlayip verin.

Rainizer

Enjektörle nasıl yapacağım direkt agzina koyup basacak miyim bogulmaz mı? Bu arada ciger de denedim ciger hic sevmiyor kemik haşlamayi deneyeceğim

Hayir yavas yavas vereceksiniz bebek gibi dusunun

yasement

Mama tanelerini de tek tek yedirin. Agzinin icine koyun biraz ileri koyarsaniz yutacaktir. Ya da cenesini sevince basi yukari kalkar yutar

Tilki37

Enjektörle ağzının yanından yedirin daha rahat oluyor