Kedi Tuvaleti Topaklanmaması

Mrks

Kedimin tuvaletini temizlerken 2,3 gündür sadece kakaları düzgün şekilde ama küçük tuvaleti topaklanmamış ve ben temizlerkende haliyle minik minik parçalar bütün kuma yayıldı önceki günler çok anlam veremedim ama bugün bariz şekilde böyle. Neyi yanlış yaptım acaba telaş etmeli miyim yoksa kumla ilgili basit bir sorun mu😩😩😩

13 CEVAP

Deniz1741

Kullandığınız kum iyi topaklanmıyordur. Veya kum miktarı azalmıştır.

NorthNight

Kullandığınız kumla ilgili.
Kum azaldıysa
Uzun süredir tamamen döküp yenilemediyseniz
Kum iyi değilse olur.

Ben 10lt kumu tek seferde döküyorum 25-30 günde birde tamamen döküp yeniliyorum. Kumun markasına performansına göre bu 25-30 gün kısalabiliyor.

Warriorsans

Kumla alakalıdır. Eaysyclean kum önerebilirim fiyat performans olarak güzel. Tuvalet kabınızın büyüklüğüne göre 10 20 lt arası kumu tek seferde dökün kediniz idrarını yapar yapmaz almayın günde 1 temizlemek yeterli çoğu zaman. Kumun miktarı azaldıkça ekleme yapabilirsiniz. Ortalama 1 ay civarında tamamen döküp yeni kum koyun

Deniz1741

Hepsini döküp kabı temizleyip, yeniden fazla olacak şekilde kum koymalısınız.

sevilay28

Ben de kum azalınca bunu yaşıyorum

AsumanAtilgan

Bol kum dökün ve ben ince topaklanan bebe pudralı kum almama rağmen karbonat da ilave ediyorum hem kokuyu alıyor hem de çok güzel topaklanıyor

mrcasper

pro line kumu iyi toparlanıyor kullanabilirsiniz kum derinligide 6 cm civarı olmali

TekirKediMia

Kum kabındaki kum miktarı azaldığında ben de böyle bir durum gözlemliyorum. Kutuda 7 cm yüksekliğinde kum dolu olmalı buna dikkat edebilirsiniz. Bir de kalın taneli kumlar genellikle çok iyi topaklanmıyor, ince taneli kum tercih edebilirsiniz. Kediniz tuvaleti kullandıktan hemen sonra temizlemeyin, kumun topaklanması için en az 10 dk geçmesi gerekiyor, buna da dikkat edebilirsiniz.

Lils

Kum azaldığında ya da uzun süre kullanıldığında performansı düşüyor sorun bu bence

caitlyn

ince taneli kumlar da her yere saçılıyor :( kedinin patisine falan takılıyor hep, ben normal kumda kalın taneliden başka almıyorum o yüzden
markaya göre iyi topaklananlar var sonuçta

Mrks

Vancat aktiflarbonlu kumunu kullanıyorum bu ikinci paketti daha yeni değiştirdim bir hafta oldu acaba az mı geldi o zaman üstüne ekliyim. Yani üstüne eklemeli miyim yoksa şimdi küçük tuvaletli parçalar bütün kuma yayıldı hepsini döküp yemi kum mu koymalıyım

Mrks

Teşekkür ediyorum herkese

KravatliKedi

Kumunu bol koyun yoksa dibe yapışıyor siz toplarken kırılıyor