Kedimin Yüzü Balon Gibi Şişti!

Mayavebambam

Merhabalar kedim zuzu 3 gün önce yüzü yavaş yavaş şişmeye başladı ve dün o bölgedeki tüyleri döküldü bu gün saat 9 civarlarında çok büyük şişik bir yanağı vardı ve gözünü bile açamıyordu iltahap kaptigini düşündüm ve bir gün daha bekleyip veterinere götürmeye karar verdim saat gece 11:30 gibi çatıdan sesler geldiğini duydum çıktığımda korkudan ağlamaya başladım kedimin yüzündeki top patlamış ve içinden kan akıyordu ve patilerinede bulaşmıştı yanına gittim pamukla ve tentürdiyot ile temizledim şimdi ise yemek yedi ve uyuyor yarın erkenden veterinere gidicez gözüme uyku girmiyor):

9 CEVAP

handevuslt

Geçmiş olsun da neden bu kadar beklediniz ki 3 gün olmuş yüzü şişeli. İltihap doku hasarına neden olur. Kendiniz müdahale etmeden önce veterinere gitmeliydi. İltihap patlamadan tedavisi olabilirdi. İhmalkarlığın nedeni ne yazık ki. Umarım yavrucak o açık yara ile daha fazla mikrop kapmaz

cat_expert

1-2 ay daha bekleyip öyle götür veterinere sakın acele etme.

NorthNight

Patlaması bir yönden iyi olmuş, ama bu kadar hızlı oluşup patlayacak noktaya gelmesi düşündürücü, acaba belirtisi vardı farketmediniz mi?
Hiç ihmal etmeyin gittiğinizde tüm testleri yapılsın. Nedeni iyice anlaşılsın. Çok geçmiş olsun.

AsumanAtilgan

Arkadaşlar Ben anlamıyorum kedilerinizde bir sağlık sorunu gözlemlediğinizde veterinere gitmeyi neden hemen gitmediğinizi

BiciriginAnnesi

3 gün önce yüzü yavaş yavaş şişmeye başladı ve dün o bölgedeki tüyleri döküldü bu gün saat 9 civarlarında çok büyük şişik bir yanağı vardı ve gözünü bile açamıyordu iltahap kaptigini düşündüm ve bir gün daha bekleyip veterinere götürmeye karar verdim saat gece 11:30 gibi çatıdan sesler geldiğini duydum çıktığımda korkudan ağlamaya başladım kedimin yüzündeki top patlamış ve içinden kan akıyordu ve patilerinede bulaşmıştı yanına gittim pamukla ve tentürdiyot ile temizledim

Yemin ederim yazıp yazıp siliyorum birşey demiyorum ya vallahi demiyorum yazmıyorum da.

Sezgek

Ya yazıp yazıp sildim ama ne kadar acı çektiğini bilip vicdan azabı da çekin isterim neyse yavrucağın son durumu nedir bilgi verirmisiniz umarım iyidir kuzu

Efekilic

Geçmiş olsun umarım iyileşir minnoş, 🙏

Efekilic

Geçmiş olsun umarım iyileşir minnoş, 🙏

caitlyn

son durum nedirr?