Yavru Kedi Maması

Asuse

Merhabalar
Arkadaşlar gecelerdir mama bakmaktan gözlerim ağrıdı. Felicia aldım kedi çok sevmedi 🙂 yani yiyor evet ama öyle kendi maması gibi değil. Kendi maması properformansmış. Ben içeriği güzel bir mama kullanmak istiyorum. Aynı zamanda aşırı uçuk bir fiyatı olmasın istiyorum. Brit care , mycat, bozita, exclusion, sanabella düşündüklerim arasında. Nd, acana, mera gibi markaları inceledim ve kendimce bir içerik oluşturdum. Mamayı brit care alayım dedim ama yorumları çok kötü ishal sorunundan korkuyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne kadar araştırırsam o kadar kafam karışıyor….

10 CEVAP

Asuse

Gerçekten bu kadar zor olacağını bilmiyordum. Yavru kedi ve sevdiği mamada aslında güzel yiyor. Şimdiye kadar kendi mamasıyla dört mama denedik 🥲 yani cidden benim beğendiğimi o beğenmiyor onun beğendiğini ben. Brit care içeriği cidden iyi en çok beğendiğim mama bütçeme göre ama alırım yemezse beni çok zorlar. My cat türk markaymış onunda içeriği güzel duruyor. Bir hafta önce mama içerik taurin bilmeyen ben ezberledim artık 😅 sizin kedinizde geçiş nasıl oldu son durum nedir söylerseniz çok sevinirim

Asuse

Bende sürekli değiştirmek istemiyorum belli zamanlarda rotasyona okeyim ama biz küçük miktarlarda alıyoruz ve yemiyor başka alıyoruz yine yemiyor🙂🙈 Süreç zor cidden ama başa çıkıcaz. Yorumlarınız için teşekkür ederim 🙏

Anonymus985465

Kuru mama kimseye önermek istemiyorum.
Bol suda haşlanmış tavuğu suyuyla birlikte verebilirsiniz. Haftada bir balık, ciğer, haşlanmış yumurta sarısı, çok az kefir/ev yoğurdu, lor peyniri.
Kaliteli yaş mama da verebilirsiniz. Miamor kedi çorbası, schesir, animonda carny, nd, natura, nutri feline'nin mamalarına bakabilirsiniz.
Bu şekilde hem evladınızın sağlığını korur, hem de ilerde veterinerlere servet harcamak zorunda kalmazsınız. Herşeyden önce de üzüntü, endişe, acı çekmezsiniz.
Suzionline'daki bilgilerden de faydalanabilirsiniz.
Ancak 3 kediden fazla kediye bakıyorsanız Sanabelle öneriyorum.
Sağlıkla kalın

Asuse

Mama işi zormuş onu anladım ve gerçekten yardıma ihtiyacım var. Veteriner kendi sattığı mamayı önerdi uniq ismi galiba. Anlaşmalı mamasını almak istemedim ve içeriğine baktım iyi ki almamışım zaten. Gönül ister premıum mama alıp vermek ama bütçem yetmez. Ben işin içinden asla ama asla çıkıp seçemedim ve artık yoruldum düşünmekten. Kullandığınız önerdiğiniz orta üst sınıf- orta sınıf mamalara açığım 😊

caitlyn

mama önermicem ama mama değiştirirken benim de gözüme uyku girmiyodu çok zor iş 😭 brit carede çok sorun yaşadım ama sonunda çok memnun kaldım, baya bi süre kullanıp rotasyon yapmak istiyorum ama çok sıkıntılı sever mi ishal yapar mı :( her mama da her kediye farklı etki ediyo seçmek çok zor malsf. küçük boylarını alabiliyosanız denemek en mantıklısı gibi ama mesela deneme boyları satılıyor onlar da mama geçişine yeter mi bilmiyorum, en az 1kg falan almak lazım gibi. yorum okuyarak da bence başa çıkılmıyor açıkcası briti ben çok sevdim başkası nefret ediyor, nd çok seviyorlar ama diğer benim kedim yemiyor. denemekten başka çare yok . mama bitmeden önce alıp denemelisniz ki yemezse mamasız kalmayın en kötü satarsınız. beğendikleriniz arasından bence o sırada uygun olanı alın derim 😭😭

caitlyn

sevip sevmeyeceği için küçük deneme paketleri bence çok iyi ama başta sevip sonra sevmeyen de var (derdi bitmiyo valla) mesela geçişte benimki brit olanları seçip yiyodu, tamamen geçince sıkıldı şimdi ilk kez kabında mama bıraktığını görüyorum :´) ama bendeki diyet olan, o yüzden normal karşıladım.
geçiş için de benim kedim genel olarak kolay ishal oluyor, geçişte ve sonrasında hep kakası cıvık oldu bozuldu, vet. mamayı değiştirmeyin dedi probiyotik verdi ben de kullanmaya devam ettim ve şuan sorunu yok hiç, mama da çok iyi geldi alerjisine falan. sanabelle denemeyi düşünüyorum sonra, bozita ve kilo kontrol nd de listemde şuan. ben de mamayı sevsin isterim ama şişko olduğu için mamayı sevmese de olur aslında 😁 mutluluğu yaş mamada bulsun ben yarayadığı sürece kuruyu sevmemesine tamamım valla ne diyim

NorthNight

Sanırım tercihim (yazdıklarınız arasında) bozita-sanabelle-mera-nd olurdu. Öncellikle deneme paketleri alarak gözlemleyebilirsiniz. Sanabellede 400gr paket vardı, denersiniz tepkisine göre büyük pakete geçersiniz. Ama bu denemeleri çok ani ve peş peşe yapmayın. Karıştırarak verin, zamana yayın sindirim sorunları yaşamayasınız.

Lokumcukk

Hillsin 7 kg olan balıklı yavru kedi maması fiyat performans açısından çok uyguna geliyor en son kg 64 tl idi

Warriorsans

Sanabelle, exculusion bozita bunlar güzel markalar benim kedilerim sanabelle markasını sevdi ama bazı kediler yemeyebiliyor sanırım. Exculusion kullanıyoruz şu an seviyorlar genel olarak kedilerin sevdiği bir mama yeme garantisi de olduğu için belki tercih edebilirsiniz ama ton balıklı önermem üriner sistem sorunu yapabiliyor o yüzden sığır etli falan alabilirsiniz bizde sığır etli kullanıyoruz. Bozita denemedim ama içerik vs gayet iyi. Bunlar dışında biraz daha düşük segment ve daha uygun fiyatta golosi ve obivan selection öneririm ben ikisinden de memnun kaldım severek yediler gerçi bizimkiler çoğu şeyi yiyorlar maşallahları var bu konuda

aynnrrr

sen bensin galiba ben de bir cok mama denedm saatlerce içerik baktm acana orijen felan mükemmel ama parası da oyle bozita kittendan memnun kalmıstm suan kullanamıyorum cunkü fazla mama değişiminden kedim hastalandı ve gastro mama kullanıyorum 1aylıgına . bozita ve sanabelle iyi haftada bir iki de güzel içeriği iyi yas mama versen ya da evdee et haslasan süper ama cok fazla değişme sonu vet oluyor daha masraflı. instagramda kedibakısına da sorabilrsin dmlere cevp veriyor