Prochoice Mi Proplan Yada Rc Mı ?

Kaderkuscu

Arkadaşlar veterinerim proplandan cok kilo aldığı icin bana royal canin light onerdi ama kedim sevmedi sonrada advance ve proChoice onerdi bu mama hakkinda bilgileriniz neler olumsuzda cok yorum var olumluda kedimi hasta edermi yavruyken felicia kulaniyodu kristallenme oldu idrar yollarinda tekrar korkuyorum proplanda hills kullandim yillarca hic bir sorun olmadı sadece kilo cok aldik lutfen yardim edin kafam karisti artik

12 CEVAP

NorthNight

Sanabelle çok proteinli değil ki çeşidine göre yüzde 1-2 değişsede %30 civarında protein var. Proplan da %41 advance %37 royalde %37.
Veterineriniz söylerken keşke bi baksaymış.
Sanabelle bozita mera natures variety gibi markalar bence gayet başarılı. Özellikle sanabellede üriner mamasına bakabilirsiniz, geçmişte yaşadığınız problemin tekrarlama olasılığı için iyi olur.

Palyaco

Proplan glutenli mama oyuzden cok kilo aldırıyor glutensiz mamalara göz atın kilo problemi olan kediler icin exclusion veya natures verty happy cad urinary tavsiye ederim kilo verdiren mamalar

Kaderkuscu

Zaten protein degerlerini yazdklarinizi oneriyor digerlerini beyaz irk kedilerine onermiyor

Kaderkuscu

Mystic brit care sanabella yada diger pahali cok proteinlileri kesinlikle onermiyor çok protein zararlıdır çoğu hastası cok kaliteli proteinli mamalardan gelen hastalar genellikle

Becatbe

Royal canin fit 32 olabilir mi?
Mamaların protein miktarı yerine mineral oranlarına bakıyorum ben.

Nasılsa evde biz yersek onlarda yiyor et falan.

Casperbeyy

Biz prochoice somonlu karidesli kullanıyoruz memnunuz

mrcasper

aralarından seçmek gerekirse proplan

Nora5

Prochoice orta kalite bir mama benim kedilerimde de sistit var hills c/d ve ilaç tedavisi aldık 9 ay 3 ayda koruma ayo yaptık sonradanda da proplan kısır somonlu önerildi 5 aydır kullanıyorum c vitamini takviyesi ile beraber şuana kadar tekrarlama olmadı şükür

Kaderkuscu

Evet bende hils c d kullandim bir kac ay sonra hills kullandim 1 sene ama kedim zorla yiyordu proplan hindiliyi cok sevdi 2 senede onu kullandi ondanda sıkıldi kilo aldi cok royal sevmedi hic prochoice onerdi veteriner

caitlyn

benim kedim royal caninle kilo almıştı, light olan da olsa ben tercih etmezdim sevdiğim bi mama değil. proplan ile de alerji oldu( o da kilo aldıran bi mama zaten)
o yüzden bu ikisi gibi mamalardan uzak duruyorum

Kaderkuscu

Prochoice kullanmamda bir sakinca varmi yani cok kotu bir mama mı ?

Bonares

Güncel