Kedimde Enjeksiyon Sonrası Yara Ve Halsizlik

Kedime hep gittiğimiz veterinerimizde yine iç parazit aşısını yaptırdık.Aşıdan 5 gün sonra o bölgede bir açıklık ve yara farkettik.Veteriner hekime hemen götürdük ve bize apse oluşmadığını söyledi ve yarayı kurutmak için furacin ve madecassol ve bir ampulu karıştırıp kullanmamızı söyledi.Kullandık o yara geçti ama yanlarında yeni yaralar farkettim ve iltihap akıyor yaralardan.Oyun oynamayı çok seven kedim aşırı halsizleşti sadece uyuyor.İştahı gayet yerinde ama halsizliği çok canımızı sıkıyor ve hepimizi çok üzüyor.Daha önce böyle bir durum yaşayanlar ne yapmamız gerektiği hakkında birşeyler söylerse gerçekten çok mutlu olurum.Lütfen yardımcı olun çok çaresiz kaldım

4 CEVAP

Silvercat

Geçmiş olsun.iç paraziti enjeksiyon yaptırdınız sonra uygulandığı yerde büyük ihtimal doku hasarı oldu.İç parazit aşısı dediğimiz aslında bir ilaç kana karışıp karaciğere gidip böbrekten atılan türden klasik aşılar gibi zayıflatılmış- ölü virüs ya da immunglobulin değil.-Bence tekrar iç parazit yaptıracağınız zaman hap ya da damla deneyin vücudu reaksiyon gösterdiyse.İnsanda da damardan ilaç verildiğinde buna benzer yan etkiler olabiliyor.Panik yapmayın veterinerin önerisini dinleyin hayvancağız dinlensin kendini toparlar.umarım sorun büyümez

Silvercat

Geçmiş olsun.iç paraziti enjeksiyon yaptırdınız sonra uygulandığı yerde büyük ihtimal doku hasarı oldu.İç parazit aşısı dediğimiz aslında bir ilaç kana karışıp karaciğere gidip böbrekten atılan türden klasik aşılar gibi zayıflatılmış- ölü virüs ya da immunglobulin değil.-Bence tekrar iç parazit yaptıracağınız zaman hap ya da damla deneyin vücudu reaksiyon gösterdiyse.İnsanda da damardan ilaç verildiğinde buna benzer yan etkiler olabiliyor.Panik yapmayın veterinerin önerisini dinleyin hayvancağız dinlensin kendini toparlar.umarım sorun büyümez

Silvercat

Geçmiş olsun.iç paraziti enjeksiyon yaptırdınız sonra uygulandığı yerde büyük ihtimal doku hasarı oldu.İç parazit aşısı dediğimiz aslında bir ilaç kana karışıp karaciğere gidip böbrekten atılan türden klasik aşılar gibi zayıflatılmış- ölü virüs ya da immunglobulin değil.-Bence tekrar iç parazit yaptıracağınız zaman hap ya da damla deneyin vücudu reaksiyon gösterdiyse.İnsanda da damardan ilaç verildiğinde buna benzer yan etkiler olabiliyor.Panik yapmayın veterinerin önerisini dinleyin hayvancağız dinlensin kendini toparlar.umarım sorun büyümez

Bonares

Güncel