Kısır Kedim Yataklara İşiyor Acill

kubracetin9

Arkadaşlar merhaba, kısır kedim sürekli annemin, abimin ve evdeki bir koltuğa işiyor. Veterinere götürdük herşeyine bakıldı, Veteriner gayet sağlıklı büyük ihtimalle psikolojik olarak bir şeylere tepki olarak yapıyor diyor. Ne yapacağımızı şaşırdık yastık yorgan yıkamaktan yorulduk. Ayrıca yazlığa gidiyoruz 1 ay kalıyoruz orada hiç etrafa işemiyor sadece kum kabına yapıyor. Lütfen bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum. Bu arada kısırlaştıralı bir buçuk sene oldu. Kısırlaştırdıktan 6-7 ay sonra başladı işemeler. Bildiğiniz işiyor idrar püskürtmek gibi değil.

9 CEVAP

NorthNight

O eşyalardaki koku yıkasanızda çıkmıyor. (Biz alamasakta onlar farkediyor kokuyu) Fiziksel bir durum olmasada o koku işeme dürtüsünü tetikliyor. Yazlıkta işemiyor oluşuda bunu gösteriyor. İmkanınız varsa o eşyaları ayrı bir odaya alıp orayı kapatın bir süre yine yapacakmı diye gözlemleyin. Yapmazsa o eşyaları evden çıkarmak durumu çözer. Yaparsa da kedilerde davranış bozukluğu konusunda başarılı bir veterinerden görüş alın derim.

Seydagulec_

Isedigi yerleri sirke ve karbonat ile güzelce silin orada sidik kokusu kaldığı için devamlı yapicaktir. Benim kızım da yapıyordu yatağıma orayı güzelce sildim ve de yatak süngerimi tersine cevirdim isemeleri kesildi. Siz de deneyin belki faydası olacaktır.

aslihan_e

Yazlıkta bahçeye çıkabiliyor muydu? Evde çıkabiliyor mu?

selinay41

Simple Solution Kedi Leke Ve Koku Giderici Sprey kullanabilirsiniz bayağı etkili

Bonares

Güncel

kubracetin9

Arkadaşlar kocaman koltuk yıkama makineleri ile her koltuğu yıkadık, yazlıktaydı kedi 1 buçuk aydır orada yine işeme gibi bi problemi yoktu. Koltukları yıkadık halen gidip aynı yerlere işiyor, ben ne yapacağım artık koku giderici birşey varmı zarar vermeyen yardımcı olabilecek varmı?
Şimdi tekrardan kumunu ve kum kaplarını değiştiricem umarım bi çözüm bulabiliriz

kubracetin9

Evde veya yazlıkta dışarı çıkmasına izin vermiyoruz

kubracetin9

Bahçeye çıkmasına izin vermiyoruz

kubracetin9

Simple Solution Kedi Leke Ve Koku Giderici Sprey Aldım bakalım az önce sıktı umarım işe yarar çok sağolun🥰