Alerjik Kedi İçin Mama Önerisi

selnzmen

Kedim beyaz tüylü ve alerjik bir yapısı var piyasada hipoalerjenik kedi maması felicia dışında göremedim veteriner ürünü royal canin de ishal yaptı baya başka hangi mama vardır piyasasa alerjik kedi için

8 CEVAP

defsoul

ben de veteriner tavsiyesiyle beyaz ırk alerjik kedim için şuan hills z/d kullanıyorum yaralarının hemen hemen hepsi iyileşti tekrarlamadı aklınızda olsun ancak çok pahalı yaraları tamamen iyileştikten sonra da aşamalı olarak brit care’in hipoalerjenik mamalarına geçmeyi düşünüyorum ama onu henüz denemedim yorum yapamayacağım

septikbaykus

Alerji için olan mamaları e ticaret sitesinden alamazsınız. Adında alerjik ibaresi bulunması işin pazarlama kısmı.

Brit care nasıl hipoalerjenik olacak ki. Bunlar özel veteriner serisi mamalar. İçine mısır koyup hipoalerjenik mama diye mama satıyorlar adjkhoıpadjhıoadjh

Minigimmm

virbac markasını tavsiye ederim. biz normal mamasını kullanmıştık memnun kalmıştık sağlık problemleri için mamalarida iyidir diye düşünüyorum. hepsini yalnızca kliniklerde bulabilirsiniz. brit care de genel bi ishal sorunu var. size iyi gelir mi bilemiyorum ancak deneme yanılma yoluyla bilebilirsiniz. o markanin mamalarinin formülünde oturmayan bir sey var diye düşünüyorum.

https://tr.virbac.com/products/petfood/hipoalerji

caitlyn

brit care hiposlerjenik serisi benim kedime çok iyi geldi (başkalarına da alerjide iyi geldiğini okudum) ama onda da ishal sorunu oluyor çoğu kişide

dilanbulent

Molly markasına bir bakabilirsiniz

Bonares

Felicia kullanıyorum çok ta memnunuz

Montage

Bizim kedilerde kanatlı etine alerji var içerisinde tavuk veya tavuk yağı gibi içerikler bulunmayan;
Exclusion Monoprotein Sığır Etli Kısırlaştırılmış Kedi Maması bu mamayı sipariş geçtim ilk kez, birde ND Ocean da kanatlı içeriği yok fiyatı çok arttığından dolayı onu deneyemedim.
Tabi kedinizin neye alerjisi olduğu önemli, ona göre seçim yapmak gerekli.

huqi

Eğer kedinizde ciddi bir alerjik problem varsa, genelde belirtiler şöyle oluyor:
Aşırı yalanma
Sürekli kendini kaşıma
Vücutta yaralar
İnternette hipoalerjenik iddiasıyla satılan mamalar iyi gelmeyecektir. Sadece veterinerlerde satılan hipoalerjenik mamalar iyi gelir kedinize çünkü protein hidrolize ediliyor, internette satılanlarda özel bir şey yapmıyorlar.
Bir de yeni gördüm Brit Care'in veteriner serisi mamaları petlebide satılmaya başlamış, normalde böyle mamaları veterinerlerin vermesi gerekiyor ama şu an burda da satışı var. Kedimde ilk yaralar çıkmaya başlayınca hill's z/d aldık bir de antihistamin iğne vurulmuştu 2 haftada yaraları geçti. Eski mamasıyla karıştırarak vermedim direkt geçiş yapmıştım çünkü eski maması alerji yapıyordu, karıştırmamama rağmen hill's le ishal olmadı ancak hill's lezzet açısından pek iyi değildi bence.
Hill's verirken sürekli farklı bir şeyler istiyordu ve doymuyordu. Şimdi farmina vet life ultrahypo aldım lezzet açısından çok iyi bence baya balık kokusu geliyor ve doyurucu ancak kedim ishal oldu...
Zamanla geçer diye düşünüyorum şimdilik sürekli taze su veriyorum.
3 gün oldu yaraları da geçerse bir süre bu mamadan devam edicem tadını çok sevdi kedim.