Acil Cevap Verir Misiniz

Lütfen cevap verir misiniz acil
Kedim 1 yaşında erkek yaklaşık 3 aydır dışarı çıkmaya başladı çıkmadığında bağırıyor dışarda diğer hayvanlar zarar veriyor çıkarmak istemiyorum şimdiden sonra kısırlaştırsam çıkma isteğinden varxgecer mi acaba

15 CEVAP

Becatbe

Sürebilir de sürmeyebilirde.
Kısırlaştırma sonrası yaklaşık 6 haftaya kadar çiftleşme iç güdüsü devam edebilir.

Avlanma iç güdüsü içinse diyecek bir şeyim yok.

Seydagulec_

Dışarı çıkmak istediğinde tasma ile gezdirebilirsiniz

Cennet29

Kedimi 6 aylık olana kdr kapımda baktım sonra eve aldım kızgınlığa girdi 7 aylıkken kısırlaştırdım ama dışarı cıkmazsa bağırıyordu cıkarmaya başladık bacagını kırdı ameliyat oldu iyileşti yine başladı dışarıya cıkmak için kendini paralamaya ev müstakil oldugu için tutamıyoruz kendini dışarı atıyor en ufak bi boşluğumuzda. Ve bu seferde başka bacagını kırdı şmdi tedavi görüyor. İyileşince alacagım ama onu evde nasıl tutucam bilemiyorum. Bazı kediler kısırda olsa büyüsede bazı alışkanlıkları değişmiyor. Kedim sarman erkek 1 yaşında

Seydagulec_

Her ne olursa olsun bence kısırlaştırın bu onun sağlığı için çok önemli bir şey

Mia_____

Kısırlaştırinca isteği bitmiyor tamamen ama azalıyormuş dışarı çıkmış bir kedi sürekli dışarı çıkmak ister kısırlaşinca bile

Kafayı yicem 😟😟 acaba çıkarmamayı mı denesem

Kısırlaştırıcam en kısa sürede ama işte dışarı çıkması beni aşırı üzüyor kapılara zıplıyor bağırıyor üzülüyorum çıkarmayınca da napcağımı şaşırdım 😟😟

Keşke hiç çıkarmasaydım 😟😟😟

Yaaaaa o kadar iyi anlıyorum ki peki ne yapmayı düşünüyorsunuz bizim ev de müstakil sineklikleri yırtıp cıkıyor dışarda bi kedi var bizim kine kafayı takmış sürekli dövüyor o kadar yoruldum ki dışardan eve giremiyorum yine dövecek diye çıkarsam diğer kedi dövüyor çıkarmasam bağırıyor gerçekten artık kafayı yemek üzereyim çare bulamıyorum sınavım var 1 bucuk ay sınra ders çalışamıyorum sinirden ağlıyorum 😟😟😟😟

Cook

Bir süre hiç çıkarmayıp başınızı ağrıtacaksınız biraz ya da her gün belirli saatlerde siz tasmayla çıkaracaksınız.Sizin yerinizde olsam hiç çıkarmazdım ama dayanılamayacak gibiyse her gün evde olduğunuz saati seçip tasmayla güvenli bir bölgede 1 2 saat gezdirirsiniz.Bunu belirli bir düzende yaparsanız dışarı çıkacağı saati bilir heyecanlanır ve eve girmek zorunda olduğu saati de bir süre sonra kabullenir.

Warriorsans

Kısırlaştırın ve dışarıya çıkmasına izin vermeyin bir süre sonra alışacaktır neye alışırsa onu ister benim kedilerim de öyle birkaç gün tasmayla bahçeye falan çıkarınca hemen alışıyorlar ağlıyorlar ama 1 hafta çıkarmıyorum bu seferde çıkmamaya alışıyorlar zaten kısır oldukları için ekstra dışarıya karşı istekleri olmuyor

Lokumcukk

Kısırlaştırın geçecek büyük ölçüde

Becatbe

Kendisinin yarısı kadar bir oyuncak ayı alın.
Ağzınada bir çift çorabı top haline getirip verin.
Idare etsin.
istemeden yazdım ama işe yaradığına bizzat şahit oldum bir arkadaşın evinde.
Hatta ritim tutar gibi şarkıda söylüyordu o esnada sahibi.

Becatbe kullanıcı ne diyorsunuz anlamadım ??