Balıklı Ya Da Etli Mama Hangisi

Sutunannesi

2 ay önce acana wild yani etli mama kullanıyorduk 1 hafta önce acana balıklı mama aldım fakat ben balıktan zehirlenince ve kedim de benimle aynı mamayı yiyip şükürler olsun ki ona bir şey olmayınca balıklı mamadan şüphe Etmeye başladım sonuçta balık riskli bir besin yani ne balığı var ya da taze mi bayat mı vs bozulur mu bozulmaz mı evet katkı maddesi olduğunu biliyorum ama balığon riskli bir besin olması beni tedirgin ediyor. Sizce bu mama bitince wild mamaya geri dönmeli miyim

5 CEVAP

Sutunannesi

Ve acananın bizim iklim şartlarımızda yaşayan kedilere uygun olmadığını ağır geldiğini ve idrar yolu enfeksiyonlarına yol açtığını okudum. Herkes acanayı veyahut orijeni tavsiye edip duruyor fakat eğer durum böyleyse hangi mamayı kullanacağım şaşırdım. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim

zeynepgurgen

Balıklı mamadan zehirlenmez merak etmeyin. Ancak balık alerjisi varsa sorun olur. Biz de Orijen balıklı mama kullandık ve gayet memnunduk.

Her mama her kedide idrar yolu sikintisi yapmaz.ama genel yorumlar onemli mesela mama genelde tas yapiyorsa evet sikintili mamadir kullanmayin derim ama iyice arastirin tum yorumlari okuyun derim ben.

SelinTuksal

Etli mamadan yanayım ben. ayrıca nd nin de kısır erkek kedilerde sıkıntı çıkarttığı oldu. Her kedinin bünyesi farklı.

Zeynooo

Et varken tavuk ya da balik onermiyorum . Suan bende acana kullaniyirum kuzu etli bir sorun olmadi .