Kedimin Dişleri Kapanmiyor Ağzi Yamuk

tugrahangns

Merhaba iran kedimin alt ve üst cenesi kapanmıyor bu neden olabilir bulunduğum yerdeki veternerler yardımcı olamadı merkez bana cok uzak ilcede yaşiyorum nedenini bilen varmı ?

4 CEVAP

aeri-l

İran kedilerinin yüzleri basık olduğu için burun, ağız ve diş sorunları görülebiliyor. Genetik kusur yani.. Burnu basık olduğu için çene öne çıkıyor. Belki üretiminde yanlışlıklar yapılmıştır baba kız, anne oğul hatta kardeş çiftleşmesi bile olabilir. Belki de sadece doğumsal kusurdur. Eğer dişleri dudağına batıyorsa veya yemesinde problem varsa mutlaka veterinere götürün yazık çocuk acı çekmesin.

Selenay1

Kedi ne zamandır sizde bunu yeni mi fark ettiniz yoksa belli bir süreden sonra mı oldu dişleri çok bakımsız duruyo

tugrahangns

Uzun zamandır bende bu sorunu biliyordum sizce neden böyle olmuş olabilir

Lokumcukk

Sebebini bilmiyorum ama dişlerini fırçalayın derim