Dün Doğan Kedide İshal

merhaba dün sitemizde bir kedi doğum yaptı sabah kontrol ettiğimde yavrular hep ishaldi temiz değillerdi sebebi ne olabilir ve ne yapabilirim

3 CEVAP

aslihan_e

Anneleri yalayıp bakmıyor demek ki, dün doğan yavru ne kadar kaka yapabilir ki ishal olsun, zaten süt içtikleri için kakaları sert olmaz. Başka süt anne bulmanız gerekir. Temiz olmamaları annelerinin yalamadığını gösteriyor. Anne sizden kaçmıyorsa takip edin bakın ilgileniyor mu

aslihan_e

Annelerinden enfeksiyonlu doğmuş olabilirler ya da iç parazitleri olabilir. Şuan iç parazit tedavisi uygulanamaz. Eğer maddi durumunuz varsa yavruları ve annesini veterinere götürürseniz küveze koyup bir süre orda durdurabilirler ama emin değilim kedi insancıl değilse orda da durmak istemez.

aycylmz

Baktığım kedilerden biri doğum yaptı, o da aynı şekilde kedileri bir iki gün temizlemedi ya da temizleyemedi. Kendim temizlemeyi düşünüyordum sonra kontrol ettiğimde 5 yavrusunu da tertemiz yapmıştı :) Belki sizin kedinizde de aynı durum olabilir.