Kedim'e Neler Oluyor?

dulimuli

Öncellikle hepinize merhabalar. Şu sıralar canımı sıkan bir durumu paylaşmak istiyorum. Kedimi yaklaşık 9 ay önce sahiplendim. Sahiplendiğimde 1 aylıktı. Kulağı, kuyruğu kesik halde bulunmuştu. Ek olarak vücudunun belirli yerlerinde kesikler mevcuttu. Veteriner bana kendi memesini emdiğini söyledi, ve bunu 4-5 ay boyunca sürekli yaptı. Şuan azaldı ancak hala uykusundna uyandığında bunu yapıyor. Bazen kuyruğunu temizlemek istediğinde yapamayınca kendisini ısırıyor ve ayaklarıyla yüzünü ittiriyor, kendisine zarar veriyor. Çok fazla kilo aldı kısırlaştırmadan sonra. Çok yemek yiyor doğrusu. Bazen olup olmadık şekilde evdekilerden korkuyor. Bazen uyurken onu okşadığımda sanki cin görmüş gibi oluyor. Sürekli saklanarak uyuyor. Ve en önemli sorunlardan birisi de çok fazla ısırıyor. O kadar sinirleniyor ki gözleri seyiriyor. Ve bunun bir sebebi yok. Hepimiz onun için ölüyoruz resmen çok seviyoruz, ben her şeyine kadar özen gösteriyorum. O olmadan yaşayamam o derece kendisini çok seviyorum. Isırması yüzünden her yerim iz ve kan içinde. Bu durumu nasıl çözeceğim veya normal mi bilmiyorum.

16 CEVAP

Kedinin kulağı, kuyruğu kesik diyorsunuz. Bu olaylar yaşanırken canı kim bilir ne kadar yandı. Kim bilir neler yaşadı. İnanın çok etkisi oluyor bunların. Benim 5 yaşındaki kedim de çocuklar şiddet uygularken kurtardık. Ama o kadar travma olmuştu ki öksürünce bile korkuyordu. Ve çok sinirli yapısal olarak. Yabancıları hiç sevmez. Kendinden başka hicbir kediye tahammül bile edemez. Bir de korkuları azalsın diye kot bayoun kullandık Veteriner gözetiminde. 5 kutu bitirdik. Eskisi kadar her şeyden korkmuyor. Az da olsa bir fayda sağladık.