Kedim'e Neler Oluyor?

dulimuli

Öncellikle hepinize merhabalar. Şu sıralar canımı sıkan bir durumu paylaşmak istiyorum. Kedimi yaklaşık 9 ay önce sahiplendim. Sahiplendiğimde 1 aylıktı. Kulağı, kuyruğu kesik halde bulunmuştu. Ek olarak vücudunun belirli yerlerinde kesikler mevcuttu. Veteriner bana kendi memesini emdiğini söyledi, ve bunu 4-5 ay boyunca sürekli yaptı. Şuan azaldı ancak hala uykusundna uyandığında bunu yapıyor. Bazen kuyruğunu temizlemek istediğinde yapamayınca kendisini ısırıyor ve ayaklarıyla yüzünü ittiriyor, kendisine zarar veriyor. Çok fazla kilo aldı kısırlaştırmadan sonra. Çok yemek yiyor doğrusu. Bazen olup olmadık şekilde evdekilerden korkuyor. Bazen uyurken onu okşadığımda sanki cin görmüş gibi oluyor. Sürekli saklanarak uyuyor. Ve en önemli sorunlardan birisi de çok fazla ısırıyor. O kadar sinirleniyor ki gözleri seyiriyor. Ve bunun bir sebebi yok. Hepimiz onun için ölüyoruz resmen çok seviyoruz, ben her şeyine kadar özen gösteriyorum. O olmadan yaşayamam o derece kendisini çok seviyorum. Isırması yüzünden her yerim iz ve kan içinde. Bu durumu nasıl çözeceğim veya normal mi bilmiyorum.

16 CEVAP

Warriorsans

Bence bu durum için vet terapi alınması daha doğru olabilir daha da kötüye gitmeden bu yolu deneyebilirsiniz birde jackson galaxy kediyle alakalı bir çok şey paylaşıyor kedi psikolojisiyle alakalı videoları da var YouTube da mutlaka bakın. Ayrıca kilo alma konusunda yapmanız gereken öğünlü ve ölçülü beslemek atıyorum kediniz 6 kg ve kilo vermesi gerekiyorsa mamasının arkasında yazan miktarlar oluyor kilosuna göre siz 5 kg a göre beslerseniz kilo vermeye başlar. Ben iki kedimi de günde 2 öğün sabah 25 gr akşam 25 gr mama ile besliyorum tabi bu mamadan mamaya değişiyor bazı mamalarda 20 20 oluyor vs

Selenay1

Çok üzüldüm kim bilir neler yaşattılar ona bu kadar psikolojisi bozulmuş ama kendisini seven bir ailede olduğu için de mutlu oldum garipsemeyin bence aynısı insanlara da oluyor fiziksel acı iyileşiyor ama psikolojik olan hep kalıyor

aslihan_e

O yemek isteyebilir sizin vermemeniz gerek. Ayrıca sevilmek istemiyorsa sevmeyin. Durduk yere mi üstünüze atlayıp ısırıyor bilmiyorum ama sevilmek kedilerin kendi tercihi olmalıdır. O istemezse kimse ona dokunmasın. Belki bel tasması ile yürüyüşlere çıkmak ona iyi gelebilir. Psikolojik sorun yaşayan kedime dışarı çıkmak çok iyi geldi.

dulimuli

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Bende üzülüyorum onun için, çok fazla olay yaşadı. Umarım düzelecek.

AsumanAtilgan

Gecmis olsun cocuga ve vet psikolojik yardim alin.

Siyamask

Çok geçmiş olsun psikolojik yardımla inşallah daha iyi olur🍀

dulimuli

Durduk yere ısırıyor evet, yürürken ayaklarıma saldırıyor. Gezdirmekten cok korkuyorum kacar vesaire diye.

gulsump

Çok zor şeyler yaşamış, tramva olmuştur. Kedi psikolojisi bilen birinden yardım almanız daha sağlıklı olacaktır. Durup dururken saldırması zarar vereceğinizi düşündüğü için olabilir. Belli ki siz sahiplenmeden önce çok eziyet görmüş.

gulsump

travma*

Gimlihanim

Kedi davranış bozukluğu uzmanlarından yardım alabilirsiniz. İnstagramda beneklimorkedi ve vetterapist sayfaları var. İletişime geçmenizi tavsiye ederim.

sahraxfittiko

çok üzüldüm kedinize.terapiste götürebilirsiniz

sahraxfittiko

çok üzüldüm kedinize.terapiste götürebilirsiniz

JujuAlkn

Kedinin kendini emmeye çalişmasi gerçekten garip. benimkiler kardeşler birbirini ekiyolardi ama büyüyünce biraktilar.bencede bi vete gidin bide evde tek kedi ise bence imkanıniz varsa bi arkdaş getirin ayni yaşlarda belki yalnizliktan böyledir

JujuAlkn

Kedinin kendini emmeye çalişmasi gerçekten garip. benimkiler kardeşler birbirini ekiyolardi ama büyüyünce biraktilar.bencede bi vete gidin bide evde tek kedi ise bence imkanıniz varsa bi arkdaş getirin ayni yaşlarda belki yalnizliktan böyledir

martuyl

Benim merak ettigim bi şey var, neden şimdiye kadar yani 1.5 aylıktan beri davranışlarında hiçbir iyileşme olmadı da kötuledi giderek? Yani ona çok iyi davranıyor olabilrsiniz ama belli ki evde onun bu davranışlarını tetikleyen bi yaklaşım var. Hiç gözlemlediniz mi en çok ne zaman bu tur davranışları tetikleniyor?