Kong İçerisine Koymak İçin Mama Hazırlama

tiggerkoray

Arkadaşlar özellikle evden çıkarken husky cinsimi oğlumuza kong veriyoruz. Kuru mama sıkıştırıp veriyorduk fakat çok çok kısa sürede olayı çözüp içindeki bütün mamayı hüpletiyor :D. Youtube üzerinden yaptığım araştırmalarda bazı tarifler buldum. Mesela diyet yoğurtla kuru mamayı karıştırıp dondurup verin veya yaş konserve maması ile karıştırıp buzlukta dondurup verin diye. Yoğurtla bir kere denedik tabi domuş olduğu için baya bir oyaladı. Lakin aklıma takıldı mesela kurumamayı yaş mama ile karıştırıp dondursak sonra oğlumuza verdiğimizde tekrar çözüleceği için sağlık açısından bir problem oluşturur mu acaba? Keza yoğurt içinde aynısı geçerli. Normal de sadece kuru mama ile besliyoruz. Cevaplarınızı bekliyorum.

1 CEVAP

tiggerkoray

Ya da normal kuru mamayı sıcak su ile yumuşatıp ezip sonra içerisine koyup dondurma yöntemi de önerilmiş. Bunların bir sakıncası olur mu? Mesela kuru mamayı su ile ıslatıp ezip bir kapta hazırlasak sonra dolaba koysak (dolap içine buzluğa değil yani) sonra burdan alıp konga koyup dondursak. Ertesi gün gene bu karışımdan alıp konga koyup dondurmak ne kadar sağlıklı olur acaba?