Artık Kafayı Yiyeceğim

Warriorsans

2 çocuk yeni gözleri açılmış bir bebek kediyi almışlar kedilere baktığımı bildikleri için kapıma getirmişler abla bizim bak diyorlar. Annesi yok mu dedim annesini kovduk dediler 2 tane daha var sen bakar mısın diyorlar. Annesi olmazsa ölür diye uzun uzun anlattım hemen geri götürün dedim ölürse toprağa gömerim dedi ya allah aşkına bu çocukları nasıl aileler yetiştiriyor?? Kedi daha 10 günlük var yada yok zorla gönderdim annesine götürün diye resmen ellerinde oyuncak olmuş hayvancağız

11 CEVAP

NorthNight

Kabahat çocukta değil, çocuğum ne b.k yiyor diye umursamayan ebeveynlerinde. Bende çok denk geliyorum, köpeği taşlayana, ip bağlayıp çekiştirene. Hatta gülümseyerek tatlı dille anlattığım çocuktan arsızca taklidim yapılıp küfür bile yedim. Benimde çocuğum var her davranışından ben sorumluyum çünkü eğitmek öğretmekle yükümlüyüm. Çok yazık gerçekten.

martuyl

Bu çocuklar egitilmiyor, anne/babalar kafa dinlemek için (!) sokaga salıyorlar bunları, bu da sonucu işte! Mahalledeki kediler hep çocuklardan çekiyor. Eskiden yavru kediler bu kadar korkup kaçmazdı, şimdi çocuk sayısı arttıkça kaçıyorlar yemek vermeye çıktıgımda bile. Bu kaa yapısındaki insanlar hiçbi canlıyı dogurup/sahiplenip bakmasın mumkunse.

MonikaveTori

Çok üzücü bir durum gerçekten. Bir can olduğunun farkında bile değiller😞

Warriorsans

@monikavetori hemde hiç farkında değiller malesef, büyük kedileri sevmiyorum kovuyorum yavruyu sevicem diyorlar. Bıktım gerçekten

gulsump

Çok berbat bir durum, ben de karşılaştım. Tatlı dilin işe yaramadığı zaman tasvip etmesem de iki tane yapıştırıyorum içim soğumuyor bile. Asıl suçlu anne babaları.

aslihan_e

Bizim de burda ellerinde oyuncak gibi, kocaman kız havaya atıp tutuyormuş annem görmüş. Anneleri oyuncak olsun diye kedileri bahçelerine çağırıp orda doğurmalarını sağlıyor. Yiyecek de vermiyorlar, kediler gelip bizden istiyor. Bir anne kedi hastalanmış, gözü de enfeksiyon kapmış, sokakta yaşıyor ama cins kedi, yavrularını eve aldılar 3 yaşındaki ikiz çocuklarına oynatıyorlar, onun için de "Ölür bu , kör olmuş" diyor ergenliğe gelmiş kız. Annesi de "Anneler ölmesin yazık" diyor. E tut veterinere götür, gayet varlıklı insanlarsınız. Sevmeye gelince seviyorsunuz. Bu kadar mı zor bir veterinere göstermek. Artık ben kendi imkanlarımla tedavi ettirdim de gözünde falan da hiç sorun kalmadı. Yavruları bile alabilsem alırım ellerinden de kıymete biner kavga çıkarırlar. Bizim de bahçeye daha geçen gün adamın biri poşetin içinde yavru getirmiş. Annem sesini duymuş, "Dur bağırma kurtaracağım seni" diyormuş. Annem de heralde kediye yardım ediyor demiş. Bakmış adam kediyi bizim bahçeye atıp kaçmış. Koskoca adam ya, biz bakalım diye atıp kaçıyor. Size de aynısını yapıyorlar işte. Bakıyorlar kedilere bakıyor, sanki kolaymış gibi, size atmaya çalışıyorlar. Bu her yerde böyle.

Warriorsans

@aslihan_e gerçekten çok acı, iğrenç bir dünyada yaşıyoruz. Sürekli yeni bir kedi bırakıyorlar kapımızın önüne. Bu gün hasta bir yavruyu yakalayayım tedavi edeyim derken parmağımı çatlattım. Üstüne böyle olaylar yaşadıkça diyorum ki benim bu uğraşlarım çöp mü gerçekten? Çok aklımda kaldı yavru umarım rahat bırakırlar çocukların bahçesine doğurmuş anne kedi başka bir yerde olsa kontrol etmeye de giderdim. Özellikle çocuğa annesine götürün sizin yüzünüzden ölür daha o bebek dediğimde ölürse toprağa gömerim demesini kaldıramıyorum

selcanz

Anne babanın umursamaz tavırları ve hayvan sevgisi nedir bilmedikleri için oluşan kaos resmen

Mirabonibon

Ya böylelerine tatlı dille konuşmayacaksın anlamıyorlar ben ağlatana kadar bağırıp çağırıyorum git ananı babanı çağır diyorum ancak öyle akıllanıyorlar gerçi aileleride aynı b0k

Merveabdn

Yazdıklarınızın bi kısmını devam edip okuyamadım bile..ne diyeyim yaşattıklarını yaşasın herkes..

Warriorsans

@mirabonibon elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ama gerçekten anlamıyorlar. Korktum kediye bir şey yaparlar diye hiç güven olmaz. Aileleri de asla iyi insanlar değil neyse o konulara hiç girmeyeyim zaten. Çok aklımda kaldı kediler yarın gidip soracağım umarım iyidirler.