Kedimin Tirnaklari Beni Cizdiginde Cizilen Yer Kabariyo

408ghost

İyi gunler arkadaslar.Kedim oyun amacli yada uzerime tirmanmak icin tirnaklarini bana surttugunde veya cizdiginde vucudum hemen sinek isirigi gibi kabariyo.Kolonya surdugumde tekrar eski haline geliyo.Ne zaman elimi cizse hemen bi kizariklik ve kabariklik olusuyo.Sizce bu neden oluyo ?

12 CEVAP

martha

normal değil mi bu :) tırnakları keskin çizdiğinde kabarır kızarır çok doğal bu

martha

ben düzenli olarak kestiriyorum o da rahat ediyor bende :) kestirmezsem sürekli koltuğa vs takılıyor çok uğraşıyor çıkarırken

408ghost

Arkadaslar cevaplarınız ıcın teşekkür ederım.Kedımın tırnaklarını az once kestırdım.Suan herhangı bır kızarma ve kabarıklık sorunu olmuyo.Kedımınde canı yanmadı.

408ghost

Anladim ama kanama olmuyo yani tirmalamiyor.Demek istedigim kedimin tirnagi bana deydigi anda sadece kizariyo ve kabariyo.Acaba mikrop mu kapti diye dusundum ben

Klimt

Cildiniz hassas oldugu icin olabilir. Iyilesme doneminde de kizarip kabarabilir ya da hafif kasinabilir. Eger karma asilarini yaptirdiysaniz ve kedinizde hastalik belirtisi yoksa endiselenmenize gerek yok. :)

Mariana

Kedinizin tırnaklarını kestirin sorun kalmaz ayrıca kabarıklık normal mikrop kapmanız çok küçük bir olasılık

408ghost

Cok tesekkur ederim.Evet kedimin tirnaklari cok uzadi ama cani yanar diye kestirmek istemedim.Ama kestirmem gerekiyo galiba cunku bacaklarima tirmanirken bile kesiyo

Klimt

Ben veterinerle konusmustum. Eger sizi rahatsiz etmiyorsa kesmeyelim, kendisi torpuleyebiliyorsa sorun olmaz demisti. Ve kesen bir kedi sahibi tirnaklari kesikken tutunmakta zorlandigini ve daha cok yiprattigini soylemisti. Kestirmeden once arastirmanizi oneririm. :)

yasement

Canları yanmıyor tırnakları kesilirken uclardan kesildigi surece merak etmeyin

Mariana

problemin cozulmus olmasina sevindim gecmis olsun :) b

ttuana

Keidmi ilk aldığım zaman bendede oluyordu sonra tırnağını kestim şimdi kabarmıyo :)

408ghost

Evet duzeldi tirnak uzunlugundan dolayi oluyomus :)