Köpeği Köpek Kumuna Alıştırmak ?

irembilgin

Anket

Köpek Kumu
(0 oy)
Çiş Pedi
(9 oy)
Toplam (9 oy)

Sevgili hayvan severler, küçük ırk bir köpek için, zaten aşı döneminde dışarı çıkamaz, çiş pedi aldım baksanız evde şuan 100 tane çiş pedi bulunuyor. Fakat karşıma köpek kumu denilen bir ürün çıktı, köpek kumu kullanan var mı, alıştırması zor mu olur, çiş pedinden daha mı mantıklı, cevap verirseniz çok mutlu olurum

10 CEVAP

efruzg

Kum denememiştim ama ped denemiştim ama kesinlikle ped kullanmaya devam etmelisiniz daha kolay bence..

irembilgin

@dollfacepersian çok teşekkürler bilgi için, burda köpek için kedi kumu kullanmaktan bahsetmişler sanırım. Ben direkt köpek kumu adı altında satılan bir ürün gördüm aslında ama sanırım çok tercih edilmemesinde bazı sebepler vardır.

ilknrdaisy

Köpek kumunu bilmiyorum ancak köpeğimiz ilk eve geldiğinde kedi kumunu dökmüştük belki yapar diye, kumları yemişti :/ :(

irembilgin

Tabiki günlük aktivitesini yaptıracağım ancak Maltese ırkı için çok soğuk havada dışarı çıkmasını çok doğru bulmuyorum hassaslar çünkü hasta olmasını istemem, yine de haklısınız küçük ırk diye eve tıkmak da çok doğru değil havalar düzeldiğinde (ki aşı dönemi bitimi olacak) mutlaka dışarıya çıkartacağım :)

irembilgin

@ilknrdaisy eveet ben de okudum o problemi :( çiş pedlerinden devam ben gimdog lavantalı aldım ancak yapışkanlı olmaması da beni üzen bir durum oldu

irembilgin

Ben de o şekilde yapmayı düşünüyorum çünkü her ne kadar satılsa da kum kullanana rastlamadım, ped daha da hijyenik geliyor bana

dollfacepersian

Şunu okursaniz yardımı olacağını düşünüyorum. https://www.instagram.com/p/BX5FcbCls2z/

dollfacepersian

İrembilgin
Evet kedi kumundan bahsedilmiş ama evde kuma yada herhangi bir şeye yapmak hakkında "... Köpekler bütün tuvalet saatlerinde dışarı çıkmak zorundadır. Özellikle de aşı programı biten hiç bir köpek evin içine yapmaya alıştırılmamalı ya da teşfik edilmemelidir" denmiş. Bende KKA aynı fikirdeyim. Köpeğinizin ırkı ne olursa olsun aşı programı bittikten sonra her zaman tuvalet için dışarıya çıkarın lütfen. Tabi günlük yürüyüş içinde:)

ilknrdaisy

Benim annem balkonun bir köşesine normal saksı kumu döktü. 15 20 gün orayı kullandı sonra zaten sokağa çıkmaya başladık. Ped ve gazeteden daha kolay geliyor bana, belki kedi kumunu yemizlemeye

ilknrdaisy

Kedi kumunu temizlemeye aliskin oldugumdan olabilir :/ zaten çok değil 15-20 gün yaptı. Bir daha da eve çiş kaka yapma olayımız bitti :)