4-5 Aylık Dişi Kedi Hamile Olabilir Mi?

piko06

4 en fazla 5 aylık olduğunu düşündüğüm dişi bir yavruya bir kaç gündür bakıyoruz. ancak karnının şişliğinden şüphelendim.
bakımdan dolayı normal bir şişmanlama mı yoksa hamile falan olabilir mi? sahiplendirme ilanlarımda sarman-2 olarak resimleri var. dişi kediler en erken ne zaman gebe kalır???

24 CEVAP

piko06

ben de endişeliydim ama veterinerimiz gayet sağlıklı olduğunu söyledi, kısırlaştırmanın da bu aşamada cinayet olacağını söyledi sağolsun.
ne yapalım dünyaya gelen rızkıyla gelir derler. Allah kerim.

piko06

şimdi vetten geldik. ultrasonla baktı. bir aylık hamileymiş, 3 tane gördük bakalım. oooooooof offff :)

umut61

İnanılmaz bir durum. Bu kadar küçük bir kedi nasıl doğuracak. Geçmiş olsun

piko06

ben de endişeliydim ama veterinerimiz gayet sağlıklı olduğunu söyledi, kısırlaştırmanın da bu aşamada cinayet olacağını söyledi sağolsun.
ne yapalım dünyaya gelen rızkıyla gelir derler. Allah kerim.

Havanese_Siri

erken kızgınlığa girmiş demek ki

piko06

bugün veterinere götüreceğim, inşallah değildir. daha çok küçük.

umut61

Yavru kedilerde karın şişliği iç parazitlerin istilasından kaynaklanıyor olabilir. Derhal veterinere götürmeniz çok uygun bir davranış olmuş. Dişi kediler en az 1 yaşına kadar kızgınlığa girmeleri zordur. 4/5 aylık bir kedinin hamile olmasıda kulağa çok ilginç geliyor. Veteriner bilgilendirmesini bizimle paylaşırsanız sevinirim.

aybike

Benim kedim 10 aylikken kizginliga girdi ve arastirirsaniz 8 ayda ergen olmalari basliyor..bence ic parazit mumkun..veterinere goturecegim demissiniz sonucu yazarsaniz sevinirim.

Miay

Benim kedimde 4-5 aylık erken kızgınlaştı bende yavru bekliyorum umarım sağlıklı olur

handanayan6

Hayırlısı olsun durumunu burdan yazarsanız çok seviniriz.

Duman14

Yanlardan şişkinse hamile olabilir yani iki yanında top şeklinde şişkinlik oluşur ama banada parazit gibi geldi

1 yaşından anca mı kızgınlığa girer benim kedim Dr 4.5 5aylikken girdi hemde 2 kez ama ben miyavlamalarina göz yummaak zorunda kaldım ve 2 çıktı kızgınlığını peşinden hemen kısırlaştırma evde bakılacak kedilerin gerçekten kısırlaştırilmasi gerektigini anladım aşırı yaramaz kedim zaten

Eserttas

Kediniz Doğum yaptı mı ve yaptıysa durumu nedir. Aynı durumla karşıkarşyayım galiba? Biraz endişeliyim

Eserttas

Kediniz Doğum yaptı mı ve yaptıysa durumu nedir. Aynı durumla karşıkarşyayım galiba? Biraz endişeliyim