Kuduz Aşısı Yaptırmalı Mıyım ?

belma055

Merhaba, geçen hafta bahcemize annesiyle yavru kediler gelmişti. yemek verirken biri elimi çok derin çizmişti baya da kanattı. sonra da malesef ikisini birer gün arayla kaybettik. ben yarali elimle ölen kedileri gömdüm. o sırada üstünde sümüksü bişey vardı onu elledim falan. benim sorum şu yavru kedilerde kuduz ihtimali var mı ? aşı yaptırmalı mıyim ?

3 CEVAP

Hoddie

Merhaba, kuduz aşısı yasal bir zorunluluktur. Seyahat durumunda kuduz aşısı yoksa taşıta alınmazsınız. Seyahat dışında da yasal bir zorunluluktur. Yapılmasında faydası da büyüktür. Hiç evden çıkmayan kediler bile aşılarını olmak zorundadır. Veterineriz le konuşun bu konuyu gene de. Belli bir yaşa gelmeleri lazım bu aşı için.

Gelyahron

Yaptırmanızda fayda var bence. Veterinere danışın, en iyisini onlar bilir

Seydagulec_

Sokaktaki aşısız kedilerim sürekli ellerimi kollarımı çiziyor ve de ölen kedileri ben de gömüyorum hiçbir problemle karşılaşmadım, aşı da olmadım