Kedinin Karnı Şiş

Dilek93

Merhaba, iş yerinde maskot haline gelmiş bir kedimiz var dişi 1 yaşında, ciğerlerinde sıkıntı var nefes almada zorlanıyor burnu yeşil yeşil akıyor, buradaki veterinerler çok anlamıyolar şehir dışına götürücez röntgen çekilmesi gerekiyormuş. Röntgen 500tl civarıymış para topluyoruz. Karnı hamile gibi şiş duruyor ama hamile değilmiş, sizce neden böyle neyi olabilir bilgisi olan var mı?

8 CEVAP

Chibi09

Bildiğim nedenlerinden biri ıslak fip

Becatbe

Röntgen 150 lira falan olmalı, Muğla da öyle en azından.

Arkadaşın dediği gibi fip te olabilir başka şeyde.
Vücutta sıvı toplanmasının birçok sebebi olabilir.

idrar ve böbrek degerlerine de baktırabilirsiniz bütçeniz varsa.

JujuAlkn

İnşallah fip değildir tedavi edilmediği sürece ölümcül bi hastalik ve tedavisi çok pahali😔

Anonymus985465

Bağırsak tıkanıklığı olabilir. Herkesin hamile zannettiği kedi nefes almakta zorlanıyor ve burnu akıyordu. Röntgende, tüm yediklerinin midesinde biriktiği ve ciğerlere baskı yaptığını gördük. Ameliyatta, bir dikene sarılı tüylerin bağırsağını tıkadığı tesbit edildi.
Haftalarca yüzlerce iki ayaklının ortasında. Herkes görüyor, ancak kimse bu Canı hissetmiyor. Haftalarca -5 ve daha fazla soğuk gecelere rağmen bu haliyle direnmiş bir Can.
Çok şükür ameliyattan sonra hayata tutunmaya devam etti.

Dilek93

Arkadaşlar kulak içleri ve ağzı pembe değil normaldeki gibi yani sarımsı duruyor

Dilek93

Haftaya götürücez veterinere, fip tedavisi çok mu pahalı ? Ne kadar ortalama ?

selcanz

Fip tedavisinde kullanılan GS ilacı dolarla alınıyor, oldukça maliyetli ve kesin bir çözüm yöntemi olamayabiliyor. Çok stresli bir süreç umarım fip değildir :( haftaya kadar çok geç olabilir keşke daha erken götürebilseniz

Dilek93

Götürmek isterdim fakat şehir dışına çıkmam lazım röntgen için 500₺ istedi veteriner ve maalesef o kadar param yok :(