Kedi İshali

Asuse

Merhaba arkadaşlar
Kedim odin 2 buçuk aylık tekir kedi. Normalde kuzulu kuru mamayla besliyorum. Yaş mama ile takviye ediyorum. Dün evde tavuk yemeği vardı. 2-3 parça tavuğu sade suda haşladım ve odin sevdi yedi. Bugün uyandım oyun oynuyordum bir baktım üstü başı kaka. Poposundan her yerine bulaştırmış. İshal olmuş ve mecburen suyla durulamak durumunda kaldım bezle çıkacak gibi değildi. Şimdi veterinerimizi aradım takip edin ishali yarına kadar devam ederse getirin dedi. Yavruda bir rahatsızlık yok gibi duruyor oyun oynadık gayet hareketli. Yaş mamasıda tavuklu ama benim evde verdiğim tavukta neden böyle oldu?

4 CEVAP

kedibabasi66

Yoğurt verin düzeliyorlar

muffinthecat

Emin olmamakla birlikte ilk kez verdiyseniz belki ondan olmuş olabilir. Yani mama değişikliği falan yapınca direkt ishal oluyorlar ya o mantık. Yarına kadar İnşallah düzelir bebek🌸💖

Cennet29

Bebe kediler en ufak bişeyde ishal olabiliyor ama enerjik olduğuna göre bi sorunu yoktur geçici bi durum yani 😇 endişe etmeyin. Sıvı bir şey vermeyin yaş mama vs. en azından ishali geçene kadar

Asuse

Teşekkür ederim yanıtlarınız için 🐥 Sadece kuru mama verdim tüm gün bakalım durumu inşallah geçicidir. Enerjisinde hiçbir sıkıntı yok atlıyor zıplıyor yavrum. Yarına geçer inşallah 🙏