Mama Zamları

senaau

Sokağımda 70 civarı kedi var. Şuan hamile olanlar da var. Mamalara yine zam gelmiş. 15 kg mito 417 lira olmuş. Beni her gördüklerinde ise gidip/gelirken peşimdeler sürekli. Küçücük yavrular camımda nöbet tutuyor. Beslenmelerine yetişemiyorum ki kısırlaştırma yapayim. 1 çuval mama hepsini doyurmaya kalksam bana 1 hafta yetmiyor. Artık yetisemiyorum. Geçen sene bu zamanlarda 150 liraya 1 çuval mama alabiliyorduk. Alternatif olarak ciğer/makarna/patates vs beraber kaynatıp suyuna ekmek vs doğrayıp yemek yapıyorum ama o da günü kurtarıyor ve ciğer makarna bile artık çok pahalı. Artık maaşım asla yetmiyor. Eminim çok kişi aynı durumda. Bu çocuklara ne verebiliriz nasıl doyurcaz karınlarını :(

3 CEVAP

yumak_bey

Hiç doğru değil biliyorum ama eğer artık yemek kalırsa en azından açlıktan ölmesinler diye ekmekle ıslatıp verebilirsiniz :( Mesela haşlanmış tavuk vardır baharatlı derisini soyarsınız sadece içini bölüp ekmekle verirsiniz. Devlete bildirseniz diyeceğim de ilgilenmiyorlar kısırlaştırma ile pek fazla :((

senaau

Belediyemiz çok kötü zaten asla güvenmem kısırlaştırma yaptıklarını da görmedim şu ana kadar. En azından karınları doysun diyorum ama ona da yetişemiyoruz artik. Çok can sıkıcı olmaya başladı

kedibabasi66

Ben de şikayetçiyim üstelik ben 15kglık mamaları yemiyorlar diye alamıyorum. Bu seferde daha masraflı oluyor. Size tavsiyem onları geceye doğru besleyin o zaman gündüzü çoğunlukla uyuyarak geçiriyorlar. Gündüz besleyen elbet çıkar diyorum.