Dışkı Değişikliği

Peri_cann

kedim kakasini hep küçük küçük ve az yapardı son günlerde cok yapmaya başladı bir de bu kaka boyutu aşırı büyük değil mi görünce şok oldum ve ne yapacağımı bilemedim mamasını vesaire değiştirmedik sizce bu neden olur veterinere götürmeli miyim

11 CEVAP

kedibabasi66

En doğru kaka şekli hangisi bilmiyorum ama resimde gördüğüm kadarıyla tüy yumağı var. Kediler Mayıs ve Haziranda fazla tüy döker ve yutar. Onuda ya kusarak ya da dışkı yoluyla atar. Kedinize bir çay tabağı kadar taze yoğurt verin. Takip edin.

Kabızlık varsa küçük küçük yaparlar aslında. Yoğurt iyi gelmiş bence bağırsaklarına

simsim1713

Bence normal kakası bizimkiler de böyle yapıyor hatta bazen daha fazla

NorthNight

Kaka nemini kuma bıraktıktan sonra değerlendirmek doğru değil tabiri caizse dumanı üstündeyken denk gelip kıvamına öyle bakmalısınız. Şekil olarak bu hali gayet normal. Koyun kakası gibi top top yapıyorsa asıl o kabızlığa zorlandığına işaret.
Ben bazen kakasını yaparken dikizliyorum, yaptığı andaki kıvamını öyle değerlendiriyorum yada kakasında anormal bi cism vs varsa daha kolay görülüyor.

Anonymus985465

Kakasını kesik kesik az yapmış olması asıl sizi endişelendirmeliydi. Sokaktan sahiplendiğim yavru kedilerin kakası yetişkinlerinki kadardı.
Kabız, ishal, renginde anormal farklılık veya kan olursa tabi veteriner bakmalı.

Peri_cann

kakasını hep öyle yaptığı için anormal olduğunu hiç düşünmemiştim sağlıklı boyutu ne kadar olmalı? Veterinerine de gönderdim resmi evden bir sey yemis olabilir bir de kabızlığı var gibi görünüyor prebiyotik verelim geçmezse muayane edelim dedi

Peri_cann

kedibabasi66
Aslında birkaç gündür taze sulandırılmış yoğurt veriyordum az önce veterineri ile konuşunca çok yoğurt yediyse ondan da olabilir dedi

simsim1713

Bence normal kakası bizimkiler de böyle yapıyor hatta bazen daha fazla

Mamasını değiştirebilirsiniz

Canates

Merhabalar,

Lattemiz hastalanmaya başladığında bağışıklığını güçlendirici ekstra ürünler vermeye başlamıştık. Doğal olarak gaytasında değişiklik olmuştu.
Bence tüm sağlık sorunlarını veteriner hekiminize sorun.

Peri_cann

Yeniden HA mamaya gectik, kakası düzeldi teşekkür ederim cevaplarınız için