Kedi Balkondan Düşmesi

Ltwa

Kediyi birinin balkondan atmasıyla kendi düşmesi arasında bir fark var olur mu buna dair araştırmalar ya da bir fikriniz var mı

14 CEVAP

Selenay1

Temizlikçinin bir suçu yok sizin hatanız ben kendi anneme bile güvenmiyorum yeterince dikkatli bakmaz diye önlemimi alıyorum sizin de almanız gerekirdi çok ucuz fiyatlara da yapanlar var tel vs

Ltwa

Kedim balkondan düştü bir kez daha düşmüştü 4 aylıkken sadece iç kanama ve ayak burkulması olmuştu 9 aylıkken yine düştü evde bakıcı vardı ben yokken camları açma diye uyarıyodum ama açık unutmyş ve düştü kalçası ciddi bir şekilde kırıldı 5 gün önce ameliyat oldu fakat kaybettim onu 3 gün önce ama düşünmeden duramıyorum bilmiyorum

Warriorsans

Keşke kedi filesi taktırsaydınız, üzüldüm kediye..

senaau

Asuman atılgan pess yani daha önce de 2 kedim düştü aynı balkondan diyorsunuz. En başta önlem almanız gerekirdi hadi almadınız 1. Yaşandı. 2.si yaşanıyor yine önlem almıyorsunuz ve 3.sü yaşanıyor. Şaşkınlıkla okudum yorumunuzu

Selenay1

Asuman da ne kadar geniş bir insansa kedilerinin balkondan düşmesini normalleştirmiş utanmadan bir de söylüyor 1 tanesi düştü düzeldi 2 tane daha düştü :D şaka gibisiniz valla

simbakedi

1 kere düşmesi bile hata değil ihmaldir arkadaşlar. hadi kedi ilkinden kurtulmuş ama ikincisi göz göre göre kedinin hayatını tehlikeye atmaktır. temizlikçinin de suçu yok, o bu sorumluluğu almak zorunda değil. sorumluluğu alan sizseniz her şeyi düşünmelisiniz. hatalar tabi ki olacak herkes insan ama sen önlemini almazsan sonucunu o canlar çeker.

kendi düşmesiyle de zıplaması arasında fark olacağını sanmıyorum. kendi atlarsa belki dallara vs tutunmaya çalışır ama sonuçta yüksekten düşüyor. her iki durumda da kurtulma şansı az, en az bir şekilde hasar alır

Mirabonibon

Neden soruyorsunuz bir şey mi oldu?

AsumanAtilgan

:( Bence atılan kedi sanırım daha sert düşer ve dolayısıyle daha fazla zarar görür. Veterinere sormak lazım.
Benim kedimde 3. kattan dusmustu arka patisi ve Kuyruk sokumunda birkaç kırık vardı ki vet bu kedi normal düşmemiş bir yere çarparak düşmüş dedi ( altımızdaki ve onunda altındaki kattakilerin balkonlarında uydu takılı) düzeldi çok şükür. Ayrıca 2 kedim daha düşmüştü aynı balkondan birisi henüz birkaç aylık oldu İçin birşey olmadı sadece sakinleştirici yaptı vet, diğerinin ise çenesi betona çarptığı İçin ağzı kanamıştı ama atlattı çok şükür.

AsumanAtilgan

Yani 3. Kattan düşün kediye normalde pek birşey olmaz dedi vet.

Casperbeyy

Başınız sağolsun,bence çevredeki evlere bir sorun eğer kediyi balkondan atacak kadar vicdansızsa birileri görmüş olabilir

Siyamask

Başınız sağolsun yakın zamanlarda 2 düşme yaşamışsınız. İlkine nazaran ikincisinin ağır olması bence beklenebilir bir durum sonuçta gelişim aşamasında bir kedi ilk düşmeyle dokularda mini zararsız hasarlar oluşmuş olabilir.

AsumanAtilgan

Bence temizlikçinizi gönderin, kediyi inşAllah atmamıştır ama dikkatsiz birisi. Sonuçta siz evinizi ve kedilerinizi ona emanet ediyorsunuz

JujuAlkn

Şimdi kimsenin günahını almiym ama kedi atılmiş bence çunku kediler kalça üzerine düşmez benim kedimde duşmuştu 4. Kattan bişey olmadi çok şükür bacaklari biraz ağrimiş sert duşunce o kadar oda 1 2 saate geçti

JujuAlkn

Başınız sağolsun bu arada:(