Fipin Nüksetmesi

Lebiş

Merhabalar, kızıma aralık başında fip teşhisi konulmuştu 84 gün boyunca gs tedavimizi uyguladık bitirdik ve 2. 84 günlük gözlem süreci de iyi gidiyordu. Gözlem sürecinin de bitiminde son bir tahlilleri yapıldığında alb/glb oranları düşmeye başlamıştı bağışıklığını kontrol altında tutarak sürekli gözlem altındaydı ancak cuma günü yaptırdığımız son tahlillerinde bağışıklık ve diğer değerlerinin de düştüğünü gördük . Hekimimiz fipin nüksettiğini belirtti maalesef. Daha önce fip nüksetmesiyle hiç karşılaşmadığı ve tedavi etmediği için nasıl bir yol izleyeceğimizi, gs tedavisini ne oranlarda uygulayacağımızı bilemiyoruz. Gs tedavisinin mucidi prof. Pedersen’e de mail atarak bilgi talebinde bulunacağız ancak ben bu süreçte geç kalmaktan korkuyorum her an diken üstündeyiz bir şey olursa diye. Sizlerden ricam daha önce böyle bir deneyim yaşamış veya bu konuda tecrübesi olan bir hekim/klinik biliyorsanız yardımınızı rica ediyorum.

16 CEVAP

gokhansultan

@Palyaco gs tedavisi ile bağışıklık güçlendirici kullanılmaz. Eğer gs devam etmeyecekse dediğiniz gibi viyo ile birlikte kortizon kullanması lazım.

Bağışıklığın düşme nedeni fip kaynaklı enfeksiyon olduğu için gs tek çare maalesef. İlaç bozuk RNA dizilimine müdahale edecek ve virüs özellikle idrar ve dışkı ile atılacak ve enfeksiyon azalacak.