Fipin Nüksetmesi

Lebiş

Merhabalar, kızıma aralık başında fip teşhisi konulmuştu 84 gün boyunca gs tedavimizi uyguladık bitirdik ve 2. 84 günlük gözlem süreci de iyi gidiyordu. Gözlem sürecinin de bitiminde son bir tahlilleri yapıldığında alb/glb oranları düşmeye başlamıştı bağışıklığını kontrol altında tutarak sürekli gözlem altındaydı ancak cuma günü yaptırdığımız son tahlillerinde bağışıklık ve diğer değerlerinin de düştüğünü gördük . Hekimimiz fipin nüksettiğini belirtti maalesef. Daha önce fip nüksetmesiyle hiç karşılaşmadığı ve tedavi etmediği için nasıl bir yol izleyeceğimizi, gs tedavisini ne oranlarda uygulayacağımızı bilemiyoruz. Gs tedavisinin mucidi prof. Pedersen’e de mail atarak bilgi talebinde bulunacağız ancak ben bu süreçte geç kalmaktan korkuyorum her an diken üstündeyiz bir şey olursa diye. Sizlerden ricam daha önce böyle bir deneyim yaşamış veya bu konuda tecrübesi olan bir hekim/klinik biliyorsanız yardımınızı rica ediyorum.

16 CEVAP

NorthNight

Bilgim yok. Üstte kalsın diye yazıyorum. Umarım bir an önce şifa bulur, çok geçmiş olsun ❤️‍🩹

Deniz1741

Çok geçmiş olsun, şifa bulsun inşallah 🙏🏻 Üstte kalsın..

gokhansultan

Hangi fip ilacını kullandınız hastalığın formu neydi? Nüksedince baştan başlıyor tedavi diye biliyorum, bazılarıda 40 gün falan uyguluyor? Nüksettiyse ilacı değiştirmenizi öneririm

Becatbe

Uygulanan dozları hiç kontrol ettiniz mi?
Başlangıç ve bitiş dozunuz aynı değildir sanırım?

Lebiş

@NorthNight çok teşekkür ederim inşallah 🙏🏻🙏🏻

Lebiş

@Deniz1741 çok sağolun 🙏🏻

Lebiş

@gokhansultan nörolojik ıslak fip teşhisi konmuştu, karnındaki sıvı ilk 3 haftalık ilaç tedavisi sonrası bitmişti hızlı yanıt vermeye başlamıştı. Bugün Pedersen’in tedaviyle işgili makalesini okuduğumda doz artımı ile beraber en az 8 haftalık bir tedaviden bahsediyor ancak bu konuda tecrübesi olan bir hekim görüşü de almak istiyorum tabii. İlaç değiştirme fikrini de hekime soralım ancak aynı klinikte aynı ilacı kullanarak tedavi gören çok kedi vardı çok şükür onlar ilk tedavi sürecinde kurtulmuşlar nüksetme olmamış ama bilemiyorum.

Lebiş

@gokhansultan kullandığımız ilaç beat markaydı bu arada

Lebiş

@Becatbe elbette dediğiniz gibi doz arttırarak tedavi uygulandı. Her hafta kilosu kontrol edilerek uygun doz hesaplandı ve öyle uyguladık.

gokhansultan

Ablamın kedisi de şu anda gs tedavisi görüyor. Ben de hekimine sorarım akşam

Warriorsans

Çok geçmiş olsun inşallah hemen sağlığına kavuşur

Palyaco

Tedaviye yardımcı olucak urun viyo ummune 14x30ml bağışıklık sistemini baya yükseltiyor hergun 30ml verin mucizevi bir üründür bizim bağışıklık düşmüştü bende çok korkmuştum viyo ummune verdi veterinerim super geldi 2 kutu kullandim

Palyaco

Bağışıklık ligin cok güçlü olması için bağırsak florasindan geçer yüksek bağışıklık ve her türlü hastalıkla mücadele eder viyo ummunenin görevi bağışıklığı cok güçlü yapıp herturlu hastalıkla mücadele eder bağırsak florasini cok güçlü hale getirir buda kedilerde hastalıkla mücadele etmesini saglar

Palyaco

İlk önce viyo ummune sonra gs tedavisi daha başarılı oluyor ilk önce viyo ummune başlamalı sonra gs tedaviyle birdaha nuksetmemesi için

teddybal

https://instagram.com/veterinerhekim.barisulutas?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Buradan Barış Beye ulaşabilirsiniz yardımcı olur yeri de İstanbul'da, iyi bir hekim gerçekten bilgili. Çok geçmiş olsun umarım hızlıca toparlar.