Kedime Yavru Kediden Pire Bulaştı Nasıl Kurtulacağım Detayı Okuyun Lütfen?

sedalawless

Sorun şu ki annesiz bir yavruya geçici yuva olmuştuk feci piresi vardı. Dış parazitini yaptık bebekler icin olandan kalanını veteriner kendi kedinize sürebilirsinz dedi. Ama zaten cok azdı. Sürdük bizde. Ama kücük kedide pireler hemen ölmedi evi temızledm baktm orda burada bir iki tane. Neyse kücük kedi gitti daha sonra evı dip köşe kapı kolları kapı eşikleri her yeri bol sirkeli suyla sildim. Halıları kaldırıp yıkadım. Tam rahatlamıştım derken bugün kedimin kaşındığını gördüm. Tüylerine baktım çok sık zor dibi gözüküyor ama bir şey yoktu. Sonra yatak odamda 2 tane pire gördüm cılızlardı aldım hemen. Daha sonra kedim tekrar kaşındı tekrar baktım kulagında bir pire gördüm yıne cılızdı hemen aldım. Ama simdi huzursuzum. Veteriner azıcık yaptıgımız dış parazit yüzünden 1 aydan önce parazit ilacı olmaz dedi. Ki yaptgımız parazit ilacı damla kadar bile değildi ve kucuk kediler içindi. Şimdi ne yapacagım ya halılara falan pire yuva yaparsa böyle seylerin sonu yok gibi gelıyor hep bir döngü aşırı gerildim lütfen yardım edin nasıl kurtulurum?

2 CEVAP

Warriorsans

Kediler için olan pire tarağından alın özellikle kulak çevresi boyun kuyruk dibi gibi yerleri güzelce tarayın ne varsa toplayacaktır aman dikkat edin kedinizi temizlerken pireler eve yayılmasın tırnağınızın arasına alıp çıtlatın ki ölsünler. Birkaç gün özellikle kediniz uyurken tarayın pire çıkmayana kadar taramaya devam edin

Palyaco

Pireden tek kurtuluş Bayern kedi tasmasi 8 ay etkili